Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Koniec spekulacji – Murilo zagra w Sesi-SP

Koniec spekulacji – Murilo zagra w Sesi-SP

fot. archiwum

Już w maju brazylijskie media donosiły, że Murilo Endres podpisał kontrakt z RJX Rio de Janeiro. Były to jednak tylko przypuszczenia. W środę działacze Sesi-SP potwierdzili, że Murilo będzie grał w São Paulo przez najbliższe 2 lata.

Opera mydlana z Murilo Endresem w roli głównej trwała praktycznie od zakończenia rozgrywek w brazylijskiej Superlidze. Zawodnik poddał się operacji barku, a następnie rozpoczął rehabilitację, natomiast brazylijscy dziennikarze prześcigali się w doniesieniach o przyszłym pracodawcy Murilo. Początkowo wydawało się, że reprezentant Brazylii przedłuży umowę ze swoim dotychczasowym klubem, Sesi-SP São Paulo, jednakże przeciągające się negocjacje zostały w końcu zerwane. Wtedy do gry włączyli się mistrzowie Brazylii, RJX Rio de Janeiro, i to właśnie w ich barwach miał występować w nowym sezonie Murilo. Szereg kolejnych plotek i doniesień o rzekomym podpisaniu przez przyjmującego kontraktu w Rio de Janeiro został przerwany kilka dni temu, kiedy to partnerka Murilo, Jaqueline Carvalho, przyznała, iż jest w czwartym miesiącu ciąży i swoją przyszłość wiąże z São Paulo. Ta informacja rzuciła nowe światło na sprawę nowego miejsca pracy Murilo i stało się jasne, że Brazylijczyk przedłuży swoją umowę z Sesi-SP.

W środę 30 lipca na oficjalnej stronie klubu z São Paulo pojawiła się informacja, iż Murilo Endres został zawodnikiem Sesi-SP i będzie reprezentował jego barwy przez najbliższe dwa sezony. Dla przyjmującego nadchodzące rozgrywki będą piątymi z rzędu, w których będzie zakładał trykot Sesi-SP. – Byłem bardzo zadowolony, że Sesi-SP chciał o mnie powalczyć. To miejsce to mój drugi dom. Mam bardzo silną więź z zespołem, bo grałem tu przez cztery ostatnie lata. Moja rehabilitacja przebiega tak, jak powinna i już niedługo będę mógł wrócić do treningów. Decyzja o pozostaniu w São Paulo została podjęta wspólnie przeze mnie i przez Jaqueline również ze względu na nasze dziecko – przyznał zawodnik.

Swojego zadowolenia nie ukrywał również Paulo Skaf, prezydent klubu z São Paulo. – To wielki siatkarz, jeden z najlepszych na świecie. Murilo to przykład dla dzieci i młodzieży nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam zakontraktować tak świetnego zawodnika. Przedłużenie umowy z Murilo to dobra wiadomość dla całego klubu – zakończył.Transfer Murilo Endresa domknął kadrę Sesi-SP. Trener Pacheco będzie miał do dyspozycji mocniejszą ekipę niż w ubiegłym sezonie. Z zespołu odeszli co prawda Tiago Barth, Eder czy Everaldo, ale w ich miejsce udało się pozyskać utalentowanych przyjmujących: Ricardo Lucarellego i Mauricio Borgesa, doświadczonego Evandro Guerrę, mierzącego 217 centymetrów wzrostu atakującego Renana Buiattiego czy środkowego Lucasa Saatkampa. Poza tym Sesi udało się przedłużyć umowy z siatkarzami z równie wielkim potencjałem co Lucarelli, a mianowicie z Arym Nobregą i Mão.

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved