Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Bury: Liczę na miejsce w pierwszej czwórce

Katarzyna Bury: Liczę na miejsce w pierwszej czwórce

fot. archiwum

Katarzyna Bury w sezonie 2013/2014 będzie zawodniczką pierwszoligowej Zawiszy Sulechów. W rozmowie ze Strefą Siatkówki zawodniczka opowiedziała, dlaczego wybrała akurat ten klub i opisała swoje oczekiwania.

Podpisałaś kontrakt z beniaminkiem I ligi, Zawiszą Sulechów. Co głównie zaważyło na tym, że wybrałaś akurat tę ofertę?

Katarzyna Bury: – Wybrałam Zawiszę Sulechów głównie ze względu na dobrego trenera – Marka Mierzwińskiego – i fajny skład. Nie bez znaczenia była także oczywiście bliska odległość od mojego ukochanego Szczecina.

Na jak długo została popisana umowa?– Umowa została podpisana na jeden sezon.

Ostatnie sezony na pewno nie były dla ciebie łatwe, bowiem po odejściu z Chemika Police najpierw była ciężka sytuacja w Piaście Szczecin, a potem nie mogłaś występować w zespole ze Stężycy. Czego oczekujesz po grze w Zawiszy?

– Ostatni sezon na pewno nie był łatwy. Najpierw pożegnałam się z Piastem Szczecin, a następnie po podpisaniu kontraktu z Wieżycą Stężyca dowiedziałam się, że nie mogę grać. Przez kilka miesięcy tylko trenowałam. Było to dość ciężkie doświadczenie, ponieważ trenuje się po to, żeby grać i tym samym podnosić swoje umiejętności. Na szczęście pod koniec sezonu kluby doszły do porozumienia, w czym duża zasługa obu trenerów, Rafała Prusa i Grzegorza Wróbla, i dzięki nim znów mogę grać. Skład Zawiszy jest na tyle dobry, że liczę na fajne widowiska, jakie wspólnie stworzymy poprzez ciężką pracę na treningach.

Ostatnio wiele mówi się o problemach, głównie finansowych, nękających zespoły z I ligi. Nie obawiasz się, że w waszym zespole również może być tak, że nie będzie można skupić się tylko i wyłącznie na siatkówce?

– Rzeczywiście sytuacja wielu klubów nie jest wesoła. Mam jednak nadzieję, że w przypadku Zawiszy Sulechów taki scenariusz nie będzie miał miejsca.

Trener Mierzwiński podkreśla, że głównym celem zespołu będzie przede wszystkim spokojne utrzymanie się w lidze. Czy twoim zdaniem, patrząc na dokonane zmiany w zespole, Zawiszę stać na więcej niż tylko walkę o pozostanie w I lidze i środek tabeli?

Myślę, że dopiero sezon pokaże, na co nas stać. W tej chwili jest za wcześnie na prognozowanie. Ja osobiście liczę na miejsce w pierwszej czwórce, a może nawet na coś więcej.

I na koniec – czego ci życzyć w nowym zespole?

– Przede wszystkim zdrowia.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved