Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > E. Leclerc Orzeł Elbląg mierzy w I ligę

E. Leclerc Orzeł Elbląg mierzy w I ligę

fot. archiwum

Poprzedni sezon był bardzo udany dla elbląskiego klubu. Drużyna zajęła wysokie czwarte miejsce. W tym sezonie interesuje ją awans do finału i gra o I ligę. O przygotowaniach do nowego cyklu rozgrywek opowiada trener drużyny E. Leclerca Orzeł - Andrzej Jewniewicz.

Jak będą przebiegały przygotowania do nowego sezonu?

Andrzej Jewniewicz: – Do dziś zawodniczki miały wolne, ale każda z nich do tego czasu miała indywidualny tok przygotowań. Część z nich musiała zadbać o wyleczenie kontuzji oraz utrzymanie odpowiedniego limitu wagi. Od dziś wznawiamy treningi w hali Gimnazjum nr 9 w Elblągu. Natomiast od najbliższego poniedziałku rozpoczniemy 10-dniowe zgrupowanie w Morągu. Trenować będziemy trzy razy dziennie. Do południa położymy nacisk na cechy motoryczne, po południu doskonalić będziemy technikę i taktykę, a wieczorem odbywać się będą małe gry. Później wracamy do Elbląga i nadal będziemy trenowali, rozgrywali mecze kontrolne oraz wystartujemy w towarzyskich turniejach w Węgrowie oraz Świeciu.

Czy będą zmiany w kadrze?– Przed rozpoczęciem minionego sezonu kadra liczyła 16 zawodniczek. Nie inaczej będzie i tym razem. Mogę już poinformować, że w nowym sezonie w drużynie zabraknie: Adrianny Sosnowskiej (wyjazd na studia do USA) i Izabeli Cieżyńskiej (studia w Krakowie). Jeśli chodzi o wzmocnienia, pozyskaliśmy Katarzynę Szostak (Pałac Bydgoszcz), najlepszą atakującą tegorocznych mistrzostw Polski juniorek. Ponadto po rocznej przerwie do drużyny powróciła Marta Waszak. O innych wzmocnieniach nie myślimy ze względu na sprawy finansowe. A tak na dobrą sprawę to mamy już zespół obyty w ligowych bojach, potrafi on walczyć i zdobywać punkty. Wcale nie zaprzeczam, że w tym sezonie postawiliśmy sobie za cel walkę w finałach o wejście do I ligi.

Kiedy rozpoczynają się rozgrywki?

– Runda zasadnicza rozpocznie się 28 września i zakończy 1 marca. Cztery najlepsze zespoły z każdej z czterech grup po rundzie zasadniczej będą walczyły o I ligę. Nowością w regulaminie jest to, że szansę zdobycia awansu otrzyma także zespół z trzeciego miejsca z grupy finałowej w spotkaniu barażowym z dziesiątą drużyną I ligi
.

Kto więc w waszej grupie zagra w tym sezonie?

– Znaleźliśmy się w grupie północnej, gdzie będzie rywalizowało 9 klubów. Naszymi rywalami będą: Joker Świecie, Orzeł Malbork, SMS Police, Pałac II Bydgoszcz oraz beniaminkowie: Atom Trefl II Sopot, Chemik II Police, APS TPS Rumia oraz AKS OSW Olsztyn
.

*rozmawiał Jerzy Kuczyński (Dziennik Elbląski)

źródło: Dziennik Elbląski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved