Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Camper wystartował z przygotowaniami

Camper wystartował z przygotowaniami

fot. archiwum

Nie od siatkówki, lecz piłki nożnej rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu siatkarze Campera Wyszków. Otwarty trening zgromadził sporą rzeszę kibiców jak na wakacyjną porę. Teraz przed podopiecznymi Jana Sucha czas wytężonej pracy.

Nietypowo, bo od meczu piłkarskiego rozpoczęli przygotowania do sezonu 2013/14 gracze z Wyszkowa. Pierwszy trening przyciągnął dość sporo kibiców, którzy zdążyli się już stęsknić się za swoimi ulubieńcami. Fani wyszkowian mogli zobaczyć w akcji zarówno nowe twarze, jak i starą gwardię. W treningu nie wziął udział jedynie Jacek Obrębski, który przechodzi rehabilitację po operacji barku. Z ekipą Campera pożegnali się m.in. Paweł Kaczorowski, który jest w kręgu zainteresowań AZS-u Politechniki Warszawskiej, Mariusz Pruski, który przeszedł do KPS-u Siedlce, Igor Kozłowski, który zagra w drugoligowej Victorii Wałbrzych oraz Kamil Kacprzak. W Wyszkowie nie zagrają również Maciej Główczyński i Dominik Żmuda. W ich miejsce do Campera przybyli Jakub Urbanowicz, Rafał Sokołowski, Paweł Pietkiewicz i Tomasz Rutecki. Ekipa z Wyszkowa będzie miała również nowego libero, bowiem Adrian Stańczak zastąpił Tomasza Knasieckiego.

Jak podkreśla Jan Such, trzon zespołu pozostał bez zmian. Chodziło o to, aby zachować pewną ciągłość. Jednak trener nie zamyka nikomu drogi do pierwszej szóstki i zapowiada, że rywalizacja może działać tylko na korzyść zespołu. Teraz wyszkowianie popracują nad przygotowaniem motorycznym i siłą: – Przed nami sporo pracy na siłowni. Będziemy też sporo biegać. Dziś graliśmy w piłkę nożną, na siatkówkę przyjdzie czas później, pierwszy mecz 24 sierpnia zagramy z KPS-em Siedlce – powiedział Jan Such. Potem na przełomie sierpnia i września Camper będzie gospodarzem turnieju z udziałem AZS-u Politechniki Warszawskiej, beniaminka PlusLigi BBTS-u Bielsko-Biała oraz Pekpolu Ostrołęka. Wyszkowianie duże nadzieje wiążą z dwoma najmłodszymi siatkarzami w swoich szeregach. Ich przyjście do zespołu ma być zastrzykiem świeżej krwi. O kim mowa? Oczywiście o Jakubie Urbanowiczu i Tomaszu Ruteckim. Pierwszy zdołał wystąpić już na parkietach PlusLigi, natomiast drugi od kilku sezonów występuje na pierwszoligowych boiskach.

O moim przyjściu do ekipy z Wyszkowa przesądziła chęć gry. Są tu duże możliwości do rozwoju, a przede wszystkim mam większą szansę na występy niż w PlusLidze. Wybrałem Wyszków i mam nadzieję, że nie będę tego żałował – powiedział Urbanowicz. Tomasz Rutecki będzie miał niełatwe zadanie, o pozycję w zespole rywalizował będzie bowiem z Łukaszem Kaczorowskim. Jednak jak sam zawodnik podkreśla, do Wyszkowa przyjechał po naukę: – Chciałbym się rozwinąć w zespole z Wyszkowa i jak najwięcej nauczyć od trenera Sucha. „Młode wilki” Campera z pewnością łatwo nie oddadzą pola i będą zacięcie rywalizować ze starszymi, bardziej doświadczonymi kolegami. Tomasz Rutecki miał już okazję wcześniej występować z kilkoma zawodnikami z obecnego składu Campera i doskonale zna niektórych z nich. – Przez trzy sezony miałem okazję grać z Pawłem Pietkiewiczem w Ostrołęce, również z Konradem Woronieckim. Pozostałych chłopaków znam z pierwszoligowych parkietów – dodał Rutecki. Teraz przed siatkarzami z Wyszkowa ciężki czas przygotowania jak najlepszej formy. – Mam nadzieję, że przepracujemy ten okres dobrze i podejdziemy do sezonu z pełną ambicją i wolą walki – zakończył Urbanowicz.Dzisiaj podopieczni Jana Sucha poznali rywala w trzeciej rundzie Pucharu Polski, będzie nim pierwszoligowy beniaminek z Milicza. Pucharowe spotkanie rozegrane zostanie w Wyszkowie 16 października. Teraz przed zespołem z Wyszkowa okres wytężonej pracy, aby w pełni formy wejść w nowy sezon.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved