Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > AZS UAM Poznań postawił na studentów

AZS UAM Poznań postawił na studentów

fot. archiwum

Po spadku do II ligi w AZS-ie UAM Poznań doszło do wielu zmian kadrowych. Na ławkę trenerską powrócił Damian Lisiecki, a zespół będzie miał charakter typowo studencki. Przygotowania do sezonu akademicy rozpoczną w drugiej połowie sierpnia.

Miniony sezon był nieudany dla AZS-u UAM Poznań. Drużyna z Wielkopolski niemal od początku rozgrywek znajdowała się w ogonie ligowej tabeli, a pojedyncze zwycięstwa nie pozwoliły jej nawiązać walki o czołową ósemkę, w efekcie czego akademików czekała batalia w play-out o utrzymanie się na zapleczu PlusLigi. Jednak i ona zakończyła się niepowodzeniem, bowiem ówcześni podopieczni Nicoli Vettoriego nie sprostali Stali AZS PWSZ Nysa. Po zakończeniu rozgrywek z zespołu odeszli wszyscy podstawowi zawodnicy, a na ławkę trenerską powrócił Damian Lisiecki. Z szerokiego składu, który ostatnio nieudanie walczył na pierwszoligowym froncie, pozostało jedynie kilku młodych zawodników. Są nimi: Mateusz Radojewski i Damian Piórkowski (przyjmujący), Kamil Karwowski i Dawid Wojdyński (środkowi), Tobiasz Szczepaniak (libero) i Przemysław Sas (atakujący). Z Olimpii Sulęcin do Poznania przeniósł się Grzegorz Pabich (libero). Szeregi akademickiego zespołu zasiliło także trio broniące barw Delecty Bydgoszcz w Młodej Lidze. Mowa o Miłoszu Szwabie (rozgrywający), Miłoszu Lipskim (środkowy) oraz Rafale Stasińskim (atakujący/przyjmujący). Ponadto w drużynie znalazło się miejsce dla doświadczonego Piotra Skroka, który w minionych latach grał w Krispolu Września, oraz Piotra Sęka. Ten atakujący występował ostatnio w Rafako Racibórz.

– W tym sezonie nasz zespół będzie miał studencki charakter. Nie będzie składał się z zawodowców, tylko z młodych ludzi, którzy chcą studiować na Uniwersytecie Adama Mickiewicza i grać w siatkówkę – podkreślił Damian Lisiecki. Drużyna została przebudowana. Na razie nie wiadomo na co ją stać. Być może za kilka miesięcy okaże się, że chłopcy stworzą fajny kolektyw i staną się silnym rywalem dla innych – dodał szkoleniowiec AZS-u UAM Poznań.

Poznańska ekipa znalazła się w pierwszej grupie II ligi mężczyzn. Jej rywalami będą między innymi: Krispol Września, Morze Bałtyk Szczecin oraz GTPS Gorzów Wielkopolski. Przygotowania do sezonu podopieczni trenera Lisieckiego rozpoczną 20 lub 21 sierpnia.Skład AZS-u UAM Poznań na sezon 2013/2014:

Rozgrywający: Piotr Skrok, Miłosz Szwaba
Atakujący: Piotr Sęk, Przemysław Sas
Środkowi: Dawid Wojdyński, Kamil Karwowski, Miłosz Lipski
Przyjmujący: Mateusz Radojewski, Damian Piórkowski, Rafał Stasiński
Libero: Tobiasz Szczepaniak, Grzegorz Pabich

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved