Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Riley Salmon zawieszony za doping

Riley Salmon zawieszony za doping

fot. archiwum

To nie pierwsza tego typu sytuacja z udziałem Rileya Salmona. W 2009 roku został zawieszony na cztery miesiące za stosowanie leku zawierającego niedozwolony składnik. Teraz kara jest dużo bardziej dotkliwa - zawodnika zawieszono aż na cztery lata.

U Salmona test antydopingowy przeprowadzono podczas kwalifikacji do zeszłorocznych igrzysk olimpijskich. W jego organizmie wykryto niedozwoloną substancję o nazwie DMAA (dimetilamilamina). Ponieważ zawodnik chciał się poddać karze dobrowolnie, FIVB zawiesiło go na rok.

Mimo to Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) doszła do wniosku, że to zbyt łagodna kara i skierowała sprawę do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu. Ten przychylił się do wniosku i zaostrzył okres zawieszenia. Reprezentant USA nie może oficjalnie grać w siatkówkę przez cztery lata. Kara obowiązuje od 27 września 2012 roku.

Przypomnijmy, że Riley Salmon był nie tylko członkiem reprezentacji USA, ale także jej kapitanem. W 2008 roku wygrał z kadrą Ligę Światową i zdobył złoto na IO w Pekinie. We wcześniejszych latach zdobywał m.in. Copa America i złoty medal mistrzostw NORCECA. Podczas kariery klubowej reprezentował m.in. Olympiacos Pireus, Andreoli Latina, Wkręt-met DOMEX AZS Częstochowa, a ostatnio C.A. Once Unidos.*Na podstawie informacji z volleyball.it

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved