Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PTPS Piła rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

PTPS Piła rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

fot. archiwum

Zespół PTPS-u Piła sezon 2013/2014 zakończył na 6. pozycji. Podczas wakacyjnej przerwy nastąpiły zmiany w składzie i obecnie drużyna rozpoczyna przygotowania do kolejnego sezonu. Pilanki mają w planach udział w czterech turniejach.

Z końcem zeszłego sezonu z drużyną pożegnała się Dorota Świeniewicz, pełniąca obowiązki II trenera. Obecnie klub jest w trakcie poszukiwań asystenta dla Dariusza Luksa, który objął PTPS w kwietniu tego roku, czyli pod koniec sezonu 2012/2013.

Po zakończeniu rozgrywek z pilskim klubem pożegnały się Monika Martałek, Małgorzata Lis, Katarzyna Wysocka, Lucyna Borek i Monika Naczk.

29 lipca zarząd klubu przedstawił skład zespołu na najbliższy sezon. Nie brakuje w nim nowych twarzy. W PTPS-ie zagrają m.in. Agata Babicz, Tricia Mayba czy Faimie Rose Kingsley. Do drużyny wracają Marta Kuehn-Jarek i Veronika Hudima.Pilski zespół rozpocznie przygotowania do nowego sezonu na własnych obiektach. Trener Luks ma jednak w planach udział w czterech turniejach. W dniach 24-25 sierpnia PTPS zagra w Sulechowie wraz z ekipami MLKS-u Zawiszy Sulechów, Beef Master Budowlanych Łódź i z reprezentacją Białorusi. W dniach 7-8 września PTPS będzie gospodarzem turnieju o Puchar Prezesa. Wezmą w nim udział KS Pałac Bydgoszcz, KS Murowana Goślina oraz drużyna z Niemiec lub Budowlani Toruń.

W połowie września (14-15.09.) pilanki zagrają w X Jubileuszowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Jarocina. Ich rywalami będą BKS Aluprof Bielsko-Biała, KS Pałac Bydgoszcz i Muszynianka Fakro Muszyna. Na koniec przygotowań podopieczne Dariusza Luksa wystąpią w Bobolicach na turnieju ENERGA CUP wraz z KS-em Pałac Bydgoszcz, Beef Master Budowlani Łódź oraz Siódemką SK Bank Legionovia Legionowo.

Skład PTPS-u Piła na sezon 2013/2014:

Rozgrywające: Irina Archangielskaja, Emilia Kajzer
Przyjmujące: Agata Babicz, Joanna Kuligowska, Daria Paszek, Veronika Hudima
Atakujące: Natalia Krawulska, Magdalena Wawrzyniak
Środkowe: Faimie Rose Kingsley, Tricia Mayba
Libero: Marta Kuehn-Jarek

źródło: inf. własna, ptps.pila.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved