Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Polki w rankingach po fazie grupowej MŚ kadetek

Polki w rankingach po fazie grupowej MŚ kadetek

W mistrzostwach świata kadetek zakończyła się faza grupowa, od jutra ruszają mecze kolejnej rundy. Polki zajęły 2. miejsce w grupie B i pewnie awansowały do 1/8 finału, nie okupują jednak zbyt wielu miejsc w czołówkach rankingów.

Malwina Smarzek, atakująca biało-czerwonych, jest w czołówce rankingu najlepiej punktujących. Polka zajmuje 2. miejsce z 84 zdobytymi punktami, a wyprzedza ją jedynie mająca na swoim koncie 4 punkty więcej niesamowita Japonka Mizuki Yanagita. Na 8. miejscu z 64 punktami w tej klasyfikacji znajduje się Magdalena Damaske. W rankingu najskuteczniejszych Malwina Smarzek jest dopiero na 8. miejscu, a stawce przewodzi zawodniczka z Serbii, Sara Lozo.

Polki mają swoje przedstawicielki również w dziesiątce najlepiej blokujących zawodniczek w tym turnieju. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Kornelia Moskwa, a na miejscu 5. znalazła się po fazie grupowej Małgorzata Śmieszek. Co ciekawe, najlepiej blokującą zawodniczką jest jak do tej pory siatkarka z reprezentacji Egiptu – Heidi Kandiel. Próżno niestety szukać biało-czerwonych w czołówce rankingu najlepiej zagrywających zawodniczek. Najlepsza z Polek, Magdalena Damaske, zajmuje dopiero 23. pozycję. Stawce przewodzi reprezentantka gospodyń, Patcharaporn Sittisad.

Najlepiej broniąca w polskim zespole – libero Klaudia Kulig jest dopiero na 16. miejscu w klasyfikacji broniących po rundzie grupowej. Przewodzi oczywiście świetna Minori Wada, która taką samą rolę pełni w reprezentacji Japonii. Najlepszą przyjmującą turnieju jak dotychczas jest Brazylijka Lais Vasques. Najlepsza z Polek w tym rankingu, Magdalena Damaske, zajmuje dopiero odległe, 21. miejsce. Można znaleźć za to podopieczną trenera Grzegorza Kosatki w pierwszej dziesiątce rankingu rozgrywających, Paulina Bałdyga plasuje się w nim na 8. miejscu, a prowadzi reprezentantka Japonii Airi Tahara.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved