Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Piotr Kantor: Małymi kroczkami aż do finału

Piotr Kantor: Małymi kroczkami aż do finału

fot. archiwum

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali swoje pierwsze spotkanie grupowe podczas mistrzostw Europy. W Klagenfrucie pokonali nie byle kogo, bo bardzo utytułowanych Reindera Nummerdora oraz Richarda Schuila.

Drugie zwycięstwo z parą Nummerdor/Schuil w tym sezonie to nie lada wyczyn dla tak młodej pary.

Piotr Kantor: Graliśmy już z nimi w Hadze, czyli u nich w Holandii. Podobno wtedy wchodzili dopiero w ten okres turniejowy. Co za tym idzie – nie grali wówczas tak dobrze, ale muszę przyznać, że my wtedy zaprezentowaliśmy się z lepszej strony. Podeszliśmy wtedy do tego meczu z większym respektem, bo to przecież o wiele starsza, utytułowana para. W Klagenfurcie również wyszliśmy pełni werwy i woli zwycięstwa, ale nie jestem zadowolony z tego meczu. Najważniejsza jest jednak wygrana i cieszę się, że pokonaliśmy ich po raz drugi.

W pierwszym secie wydawało się, że nie dojechaliście na boisko.– To prawda, wyglądało to tak, jakby nie było mnie w ogóle na boisku. Szkoda tych nieskończonych piłek. Atakowałem wszystko na siłę, na ślepo. Holendrzy dobrze się ustawiali do tych prób i je podbijali. W drugim secie zmądrzałem i zacząłem plasować. Tie-break to już pojedynek punkt za punkt.

Ale przyznasz, że w końcówce emocji nie brakowało.

– Jak to w naszych meczach bywa (śmiech). Najważniejsze, że było na co popatrzeć, a wyszliśmy z tego obronną ręką.

Jak się czujecie z tym, że jesteście najmniej doświadczeni z Polaków na ME, a wylosowaliście najtrudniejszą grupę? Oprócz Holendrów zagracie z Austriakami Doppler/Horst i Włochami Cecchini/Ingrosso.

– Chcemy w każdym z tych meczów zagrać po prostu jak najlepiej i je wygrać. Naszym celem jest wyjść z grupy, a potem małymi kroczkami dojść do finału (śmiech).

Mądrze mówisz, ale czy w to naprawdę wierzycie?

– Uważam, że w tym roku udowodniliśmy, że możemy wygrywać z najlepszymi parami, co zresztą można było zobaczyć na różnych turniejach. Oczywiście zdarzało się, że przegrywaliśmy ze słabszymi od nas. Jesteśmy jednak jeszcze cały czas młodzieżowcami i ogrywamy się w tej seniorskiej siatkówce. Jeśli naprawdę pokażemy, na co nas stać, możemy zajść w tym turnieju naprawdę daleko.

* Rozmawiał Maciej Nowocień (beachvolleyball.pl)

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved