Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Wachowiak: Drgnęło to wszystko do przodu

Paweł Wachowiak: Drgnęło to wszystko do przodu

fot. archiwum

Dużo ciekawego działo się w sezonie 2012/13 w dolnośląskiej siatkówce. Zarówno w wydaniu ligowym, jak i reprezentacyjnym mamy się czym pochwalić, ale też nad czym pracować. O podsumowanie ubiegłego sezonu pokusił się prezes DZPS - Paweł Wachowiak.

Według prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej największym rozczarowaniem ubiegłego sezonu była postawa Impelu w rozgrywkach ORLEN Ligi. Wrocławska drużyna jest jedynym przedstawicielem województwa w najwyższej klasie rozgrywkowej, bowiem w PlusLidze nie gra żaden zespół z Dolnego Śląska. – Dla mnie małym rozczarowaniem był Impel Wrocław. Osobiście spodziewałem się lepszej pozycji dziewczyn z Wrocławia, a co najważniejsze, w tym składzie osobowym, lepszej gry drużyny – przyznał Wachowiak. Na plus zasługują za to męskie drużyny – pierwszoligowy Cuprum Lubin i zespół KS Milicz, który awansował na zaplecze PlusLigi. – Cuprum Lubin utrzymuje swoją silną pozycję w I lidze. Ubiegły sezon i dobre trzecie miejsce, rok wcześniej druga lokata, czyli cały czas są w czubie. Cieszę się z awansu Klubu Sportowego Milicz, bo jest to kolejny zespół, który będzie reprezentował Dolny Śląsk na pierwszoligowym poziomie. Gdyby spojrzeć na to czysto matematycznie, to gdzieś drgnęło to wszystko do przodu – zauważył prezes DZPS-u.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, żadna dolnośląska drużyna jeszcze nie gra w PlusLidze. Jeszcze, bo akces składali lubinianie, jednak z powodu braku hali musieli te plany odłożyć na przyszły rok. Prezes Wachowiak optymistycznie patrzy na możliwość gry Cuprum w najwyższej klasie rozgrywkowej, gdzie kilka lat temu występowała Gwardia Wrocław. – W lubińskim kręgu siatkarskim od roku mówi się o awansie do PlusLigi. Jest to bogaty region i jedynym problemem był brak obiektu. Lada moment ma jednak powstać hala widowiskowo-sportowa i wtedy Cuprum powinno być w stu procentach gotowe, aby zapukać do drzwi PlusLigi – zakończył Paweł Wachowiak.

* Rozmawiał Andrzej Czech (Słowo Sportowe)źródło: inf. własna, Słowo Sportowe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved