Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mirosław Przedpełski: Będzie trochę inne podejście trenera

Mirosław Przedpełski: Będzie trochę inne podejście trenera

fot. archiwum

Andrea Anastasi ogłosił nazwiska 18 siatkarzy, którzy znaleźli się w kadrze na mistrzostwa Europy. Prezes PZPS-u, Mirosław Przedpełski, zapowiada, że w zespole muszą nastąpić zmiany, m.in. w podejściu trenera do zawodników.

Według Mirosława Przedpełskiego kadrę powołaną przez włoskiego szkoleniowca stanowią najlepsi obecnie zawodnicy. Prezesa PZPS-u nie dziwi brak powołań dla Pawła Zagumnego czy Mariusza Wlazłego. Co więcej, nie dziwi go również brak w kadrze Krzysztofa Ignaczaka. Na pozycji libero zaproszenie do reprezentacji na ME otrzymali Paweł Zatorski i Damian Wojtaszek.Krzysiu dużo już zrobił, jest troszeczkę wiekowo zaawansowany. Są młodzi zawodnicy. Tu nie ma chyba strasznego zaskoczenia – powiedział na łamach serwisu sport.pl.

W Polskim Związku Piłki Siatkowej oczekują, że zespół Andrei Anastasiego przywiezie z ME medal. Ma to być rehabilitacja za słabe występy podczas igrzysk olimpijskich w Londynie oraz tegorocznej Ligi Światowej. – Cel nie może być inny niż medal. W dwóch ostatnich edycjach mistrzostw Europy zdobyliśmy medale [złoty w 2009 i brązowy w 2011 roku –  przyp. red.], tak samo musi być i teraz. Szczególnie, że pierwszą fazę będziemy grać w Polsce. Dlatego taki cel stawiamy drużynie. Taki cel stawiają nam też sponsorzy – podkreślił Mirosław Przedpełski.

Aby biało-czerwoni odnieśli sukces na tegorocznych ME, muszą jednak zajść pewne zmiany. Dotyczy to zarówno samego trenera, jak i atmosfery wewnątrz drużyny. Mirosław Przedpełski nie ukrywa, że wśród zawodników pojawiło się gwiazdorzenie i przekonanie o tym, że są najlepsi. – Ducha walki nam ostatnio brakowało, zatraciliśmy go, teraz trener musi go odzyskać. Niektórzy zapomnieli, że drużyna musi być zjednoczona, trzeba więc im o tym przypomnieć.Jeśli natomiast chodzi o szkoleniowca, to według Mirosława Przedpełskiego musi on zacząć dostrzegać zmienników. – Na pewno będą zmiany, będzie trochę inne podejście trenera. Na pewno będzie wykorzystywał nowych zawodników w większym wymiarze, bo to też nasz cel na mistrzostwa świata. Na nie musimy mieć zmienników – podkreślił prezes PZPS-u.

*Rozmawiał Łukasz Jachimiak
Więcej w serwisie sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved