Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME: Gorszy dzień pary Kołosińska/Brzostek

ME: Gorszy dzień pary Kołosińska/Brzostek

fot. archiwum

Jedyny polski kobiecy duet walczący w plażowych mistrzostwach Europy - Monika Brzostek i Kinga Kołosińska - w swoim drugim grupowym starciu poniósł porażkę. Mimo to biało-czerwone są pewne awansu do kolejnej rundy turnieju rozgrywanego w Klagenfurcie.

Spotkanie z Niemkami było bardzo szarpanym pojedynkiem. Köhler/Schumacher bardzo naciskały, przez co biało-czerwone popełniały sporą ilość błędów, które wcześniej nie były ich zmorą. Od samego początku Polkom trudno było złapać swój rytm, ciągle czegoś brakowało, niewielkie niedociągnięcia, które wcześniej były niwelowane, teraz mocno im doskwierały. Dlatego też w pierwszej partii wygrał duet przeciwny. W drugiej odsłonie naszym reprezentantkom szło już lepiej, ich gra z akcji na akcję się rozkręcała i wyglądała coraz lepiej, a do walki na siatce włączyła się Kołosińska, co miało też duży wpływ. Köhler/Schumacher starały się jak mogły powrócić do gry z pierwszej odsłony, jednak to polskie siatkarki zaprezentowały się lepiej i wygrały. W tie-breaku Monika Brzostek i Kinga Kołosińska przeżyły niemały dramat. Biało-czerwone straciły kilkupunktową przewagę, na którą skrzętnie pracowały od samego początku. Rozpędzone Niemki w ostatnich akcjach przejęły prowadzenie i wygrały w całym meczu.

Mimo tej porażki pewne jest, że polski duet zagra w kolejnej rundzie turnieju. Brzostek/Kołosińska mają też nadal szansę wyjść z rozgrywek grupy A z pierwszego miejsca, a zdecydują o tym jutrzejsze pojedynki.

Köhler/Schumacher GER [16] – Brzostek/Kołosińska POL [17] 2:1
(18:21, 21:18, 15:13)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved