Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marian Kardas: Każdy się zbroi

Marian Kardas: Każdy się zbroi

fot. archiwum

Piotr Makowski przejął prowadzenie reprezentacji Polski kobiet, zaś jego miejsce na stanowisku pierwszego trenera Delecty zajął Marian Kardas. - Nie jestem takim samym trenerem jak Piotr Makowski, a obecny zespół nie jest tamtym zespołem - przyznał.

Po sezonie 2012/2013 w zespole Delecty Bydgoszcz nastąpiło dość dużo zmian w składzie. Z klubem pożegnali się Stephane Antiga, Andrzej Wrona, Dawid Konarski, Michal Masny, Piotr Lipiński, Michał Dębiec, Łukasz Owczarz i Krzysztof Rejno. Włodarze bydgoskiej ekipy pozyskali w ich miejsce Miłosza Zniszczoła, Maikela Salasa Moreno, Piotra Sieńko, Yassera Portuondo, Jana Nowakowskiego, Bartosza Filipiaka oraz Bartosza Janeczka.

Marian Kardas, szkoleniowiec Delecty, zapowiada, że kibice zobaczą w sezonie 2013/2014 nowy zespół. – Zdaję sobie też sprawę z tego, że poprzedni sezon podniósł nam poprzeczkę bardzo wysoko i pewnie będę porównywany z poprzednim trenerem, a zawodnicy z poprzednimi zawodnikami. Mogę jedynie powiedzieć, że nie jestem takim samym trenerem jak Piotr Makowski, a obecny zespół nie jest tamtym zespołem. Na pewno będą więc pewne różnice. Mamy jednak drużynę, która walczy i której nie brakuje doświadczonych siatkarzy – powiedział na łamach „Expressu Bydgoskiego”.

Na chwilę obecną nowy trener nie zakłada konkretnych celów i osiągnięć przed swoimi zawodnikami, choć nie ukrywa, że interesuje go miejsce w czołówce tabeli. – Zakładamy, że powalczymy o miejsce w górnej części tabeli. Wiemy jednak, że nie będzie to łatwe, że każdy się zbroi. Poza tym cztery zespoły – z Jastrzębia, Bełchatowa, Rzeszowa i Kędzierzyna – zawsze będą groźne – przyznał.Delecta pierwszy etap przygotowań przepracuje na własnych obiektach. Ma w planie również wyjazd na obóz do Cetniewa. – Po powrocie planujemy pierwszą oficjalną prezentację drużyny i mecz kontrolny ze Skrą Bełchatów, na który już dziś serdecznie zapraszam. Potem wyjedziemy na memoriał Arkadiusza Gołasia. Kolejne sparingi zaplanowaliśmy w Lidzbarku z AZS-em Olsztyn, weźmiemy również udział w turnieju w Oleśnicy – zapowiedział trener Kardas.

*Rozmawiał Marcin Karpiński
Cały wywiad w Expressie Bydgoskim

źródło: Express Bydgoski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved