Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Igor Kozłowski: Drużyna jest bardzo ciekawa

Igor Kozłowski: Drużyna jest bardzo ciekawa

fot. kscamper.pl

Igor Kozłowski pełen optymizmu przystąpił do okresu przygotowawczego w drugoligowym zespole Victorii Wałbrzych. W drużynie doszło do rewolucji kadrowej. - Na pewno będziemy mieli groźny zespół, a naszym celem jest awans do I ligi - przyznał przyjmujący.

Siatkarze Victorii zameldowali się 29 lipca na wałbrzyskiej hali OSiR. Przez wakacje doszło do wielu zmian, przypomnijmy – nowym szkoleniowcem jest Krzysztof Janczak, a z zawodników z ubiegłego sezonu zostało tylko czterech: Dawid Migdalski, Jarosław Pizuński, Paweł Olszewski i Michał Tomiałowicz. Jednym z nowych nabytków jest Igor Kozłowski, który ostatni sezon spędził w Camperze Wyszków, wcześniej występował w Energetyku Jaworzno. Przyjmujący pełen energii przystąpił do treningów. – Wydaje mi się, że jest to optymalna pora, żeby zacząć przygotowania do sezonu. Większość klubów zaczyna właśnie teraz albo nawet tydzień wcześniej, więc nie mamy co narzekać. Szczególnie, że w drużynie doszło do sporych zmian, dlatego będziemy potrzebować trochę więcej czasu na zgranie. Jednak jestem dobrej myśli i sądzę, że z każdym dniem będzie coraz lepiej – wyjaśnił Igor Kozłowski.

Pod koniec ubiegłego sezonu przyjmujący doznał urazu, jednak w tej chwili nie ma po kontuzji śladu i jak zapewnia sam zainteresowany, w pełni sił może przygotowywać się do sezonu. Najpierw zawodników Victorii czekają ćwiczenia fizyczne i kondycyjne, a później przyjdzie czas na szlifowanie elementów siatkarskich i zgrywanie się. Drużyna tradycyjnie wyjedzie na obóz do Borowic. Obecnie trenuje 14 zawodników. – Być może jeszcze jedna osoba zostanie dołączona do składu, ale tego dowiemy się dopiero po obozie – zdradził przyjmujący.

W Victorii jest kilku zawodników, którzy mają za sobą występy na zapleczu PlusLigi, oprócz Kozłowskiego są to Tomasz Walendzik i Łukasz Karpiewski. Natomiast Jakub Paszek, Grzegorz Kukla i Arkadiusz Olczyk wywalczyli z zespołem KS Milicz awans do I ligi, więc na papierze drużyna wydaje się mocna. – Jak dobrze wiemy, papier przyjmie wszystko. Uważam, że są mocne drużyny w drugiej lidze, które też pozyskały zawodników z pierwszej ligi i nie tylko. Na pewno będziemy mieli groźny zespół, a naszym celem w tym roku jest awans na zaplecze PlusLigi – zapowiedział Igor Kozłowski. – Drużyna jest bardzo ciekawa. Jestem przekonany, że trener Janczak wykorzysta ten potencjał i uda nam się zrealizować nasz cel – dodał zawodnik.Wałbrzyszanie zagrają w II grupie południowo-zachodniej, w której z ubiegłorocznych rywali zostały tylko trzy zespoły: Gwardia Wrocław, Bielawianka Bielawa i Juvenia Głuchołazy, a stawkę uzupełniły drużyny: AZS UZ Zielona Góra, Sobieski Żagań, Astra Nowa Sól, Chrobry Głogów i Olavia Oława. Kozłowski pozytywnie podchodzi do rewolucji w II lidze. – Sądzę, że powiększenie drugiej ligi to dobry pomysł. Jest to szansa dla innych klubów na pokazanie się i spróbowanie swoich sił w tej klasie rozgrywkowej – zakończył zawodnik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved