Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Grupowy rywal biało-czerwonych odkrył karty przed ME

Grupowy rywal biało-czerwonych odkrył karty przed ME

fot. archiwum

Štefan Chrtiansky podał skład reprezentacji Słowacji na mistrzostwa Europy. W gronie powołanych znalazło się aż czterech zawodników związanych kontraktami z polskimi klubami. Do kadry wracają m.in. Emanuel Kohút, Tomáš Kmeť czy Martin Nemec.

Reprezentacja Słowacji przygotowania do wrześniowych mistrzostw Starego Kontynentu rozpocznie 1 sierpnia. W porównaniu z zespołem, jaki rywalizował w tegorocznej Lidze Europejskiej zaszły spore zmiany. Do ekipy grupowego rywala Polaków wracają zawodnicy, od lat stanowiący o sile reprezentacji, m.in. znany polskim kibicom rozgrywający Jastrzębskiego Węgla Michal Masný, środkowi Emanuel Kohút i Tomáš Kmeť, przyjmujący František Ogurčák i atakujący Martin Nemec. W kadrze zabrakło natomiast Lukáša Diviša, który nie wrócił do pełni formy po kontuzji kolana, której nabawił się jeszcze w sezonie ligowym.

Poza ogłoszoną szesnastką trener Chrtiansky podał także nazwiska czterech zawodników rezerwowych, mających brać udział w treningach. Na etapie przygotowań do rywalizacji o mistrzostwo Starego Kontynentu Słowacy rozegrają kilka spotkań sparingowych. Rywalami naszych południowych sąsiadów będą kolejno Słowenia, Finlandia, Włochy i Rosja. Do Polski podopieczni Štefana Chrtianskiego wyjadą 18 września. Grupowymi rywalami Słowaków, obok biało-czerwonych, będą Francuzi i Turcy.

Dwa lata temu podczas mistrzostw rozgrywanych w Austrii i Czechach prowadzona wówczas przez Emanuele Zaniniego reprezentacja Słowacji także stanęła na drodze Polaków już w fazie grupowej. Ostatecznie nasi południowi sąsiedzi wywalczyli awans z grupy i w końcowej klasyfikacji zajęli piąte miejsce, zapisując na swoim koncie historyczny wynik dla słowackiej siatkówki.16-osobowy skład Słowaków na mistrzostwa Europy:

rozgrywający: Michal Masný, Juraj Zaťko

przyjmujący: František Ogurčák, Štefan Chrtiansky ml., Matej Paták, Filip Gavenda

środkowy: Emanuel Kohút, Tomáš Kmeť, Jozef Piovarči, Peter Kašper, Michal Hruška

atakujący: Martin Nemec, Milan Bencz, Peter Michalovič

libero: Robert Hupka, Roman Ondrušek

rezerwowi: Filip Palgut (rozgrywający), Matej Kubš (libero), Juraj Drobňák (przyjmujący), Tomáš Halanda (przyjmujący)

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved