Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Finał Rutnicki Cup 2013

Finał Rutnicki Cup 2013

fot. archiwum

28 lipca na plaży w Zbąszyniu odbył się wielki finał turnieju plażowej piłki siatkowej "Rutnicki Cup 2013". Była to już ósma edycja tego turnieju. Do walki o tytuł międzypowiatowgo mistrza pucharu posła Jakuba Rutnickiego przystąpiły 24 pary.

Byli to zwycięzcy poszczególnych eliminacji z Chojna, Sierakowa, Piły, Chrzypska Wielkiego, Wolsztyna, a także pary, które zajęły 2., 3. oraz 4. miejsce. W turnieju zagrały również duety z dzikami kartami. Wszystkie pary prezentowały umiejętności na bardzo wysokim poziomie, co sprawiło, że wiele meczów rozgrywanych było na przewagi.

Otwarcie turnieju uświetnił występ zespołu cheerleaderek ze Zbąszynia. Poseł Jakub Rutnicki wręczył podziękowania dla burmistrza Zbąszynia Tomasza Kurasińskiego, wójta Chrzypska Wielkiego Edmunda Ziółka, dyrektora Zbąszyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji Tomasza Szczechowicza oraz firmy Todo.net za pomoc przy organizacji turnieju.

Pomimo że mecze rozgrywane były w ponad 30-stopniowym upale, siatkarze nie odpuszczali i grali do samego końca. Kibice doceniali wysiłek i starania najlepszych siatkarzy, nagradzając ich przez cały turniej gromkimi brawami.Kibice ze Zbąszynia dopingowali swoje pary. Najlepiej wypadli Marcin Szczechowicz i Alex Andryszewski, którzy odpadli dopiero w ćwierćfinale z późniejszymi zwycięzcami turnieju.

W pierwszym półfinale spotkała się para Piotr Janiak i Dawid Popek ze zwycięzcami ostatniej eliminacji wolsztyńskiej, Bartoszem Kiernozem i Bartoszem Lewickim. Wygrał duet Janiak/Popek, pokonując dość łatwo dwóch Bartków.

Drugi półfinał to również pojedynek par, które kwalifikację na turniej główny zdobyły w Wolsztynie. Sebastian Kaczmarek i Łukasz Kaczmarek pokonali parę Bartłomiej Dzikowicz/Jędrzej Brożyniak.

W meczu o trzecie miejsce zagrali Bartosz Lewicki i Bartosz Kiernoz z duetem Bartłomiej Dzikowicz i Jędrzej Brożyniak. Obydwie pary znają się bardzo dobrze, gdyż spotykają się turniejach eliminacyjnych mistrzostw Polski. Lepiej kondycyjnie ten mecz wytrzymali Dzikowicz/Brożyniak, którzy ostatecznie zajęli III miejsce, wygrywając w setach 2:0. Warto podkreślić, że zdobywcy trzeciego i czwartego miejsca spotkali się w drugiej rundzie. Tam wygrał duet Kiernoz/Lewicki, który w małym finale musiał uznać wyższość swoich kolegów.

W finale spotkały się dwie zdecydowanie najlepsze tegoroczne pary Rutnicki Cup – Piotr Janiak i Dawid Popek oraz Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek. Warto podkreślić, że ten pierwszy duet to numer 1 w eliminacjach mistrzostw Polski. Para z Krotoszyna Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek to mistrzowie Europy juniorów do lat 19. Pary te od samego początku turnieju stawiane były w roli faworytów i oczekiwań kibiców nie zawiedli. Finał to pokaz siatkarskich umiejętności zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Pierwszy set to minimalnie zwycięstwo pary Janiak/Popek. W drugim secie Janiak/Popek odskoczyli rywalom na parę punktów i przewagę tę utrzymali do samego końca, wygrywając w setach 2:0.

Sędziowie i obserwatorzy podkreślali, że mecz finałowy stał na bardzo wysokim poziomie. Podobnie może wyglądać skład finału mistrzostw Polski w Niechorzu, który rozegrany zostanie już w sierpniu.

Pierwsze cztery pary otrzymały od posła Jakuba Rutnickiego nagrody finansowe i okazałe puchary. Miasto Zbąszyń oraz Zbąszyńskie Centrum Sportu i Rekreacji ufundowało medale i statuetki dla pierwszych czterech par.

Wielki finał „Rutnicki Cup 2013”:

I miejsce – Dawid Popek i Piotr Janiak
II miejsce – Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek
II miejsce – Bartłomiej Dzikowicz i Jędrzej Brożyniak
IV miejsce – Bartosz Lewicki i Bartosz Kiernoz

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved