Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Atakujący reprezentacji Francji zagra w Czarnych

Atakujący reprezentacji Francji zagra w Czarnych

fot. archiwum

Marien Moreau przenosi się z Lazurowego Wybrzeża do Radomia. Atakujący reprezentacji Francji uzgodnił szczegóły transferu do Cerrad Czarnych. W kadrze beniaminka PlusLigi będzie jednym z najbardziej doświadczonych, ale i utytułowanych siatkarzy.

Sportowy dorobek mierzącego 201 cm wzrostu reprezentanta Francji robi wrażenie. Marien Moreau to triumfator Ligi Mistrzów (2005 – Tours VB). Był mistrzem Hiszpanii, cieszył się także z wygrania rozgrywek we Francji, a nawet Portoryko. W sumie w dotychczasowej karierze we wszelkiego rodzaju rozgrywkach na podium stawał 11 razy. – Z pozyskaniem reprezentanta Francji wiążemy duże nadzieje. Marien Moreau znajduje się w kwiecie siatkarskiego wieku. Powinien być filarem naszego zespołu – zapewnia Robert Prygiel.

Cerrad Czarni będzie trzecim klubem siatkarza w tym roku. Rozpoczynał w Al Arabii Ad-Dauha, ale w marcu przeniósł się do AS Cannes. Polscy kibice o jego umiejętnościach mogli przekonać się m.in. śledząc potyczki tegorocznej edycji Ligi Światowej. W meczach Francja – Polska był jednym z najskuteczniejszych siatkarzy swojego zespołu.

Mariena Moreau przed podpisaniem kontraktu interesowały nie tylko warunki finansowe. Chciał wiedzieć jak najwięcej o zespole i zawodnikach, z którymi przyjdzie mu grać. Wypytywał o szereg szczegółów pozasportowych. – Marien jest bardzo zadowolony z perspektywy gry w PlusLidze. Przyjeżdżając do Polski, spełni jedno ze sportowych zamierzeń. Liczę, że jego aklimatyzacja przebiegać będzie szybko i bez problemu, a nasza młodzież będzie mogła się nauczyć pełnego profesjonalizmu – zapewnia Robert Prygiel. Niestety Francuz do Radomia najprawdopodobniej trafi dopiero po mistrzostwach Europy.Niespełna 30-letni Marien Moreau, występując w większości klubów, grał z numerem 8 na koszulce. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie w Radomiu.

źródło: czarni.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved