Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marek Kardoš: Zaplanowaliśmy solidną dawkę sparingów

Marek Kardoš: Zaplanowaliśmy solidną dawkę sparingów

fot. archiwum

Siatkarze AZS-u Częstochowa 12 sierpnia rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. W okresie przygotowawczym rozegrają szereg spotkań, w tym m.in. z Fakiełem Nowyj Urengoj. - Zaplanowaliśmy solidną dawkę sparingów - zapowiada Marek Kardoš.

12 sierpnia podopieczni Marka Kardosa spotkają się na pierwszym treningu po letniej przerwie. Akademicy formę szlifować będą tradycyjnie na miejscu w Częstochowie, mając do dyspozycji halę, siłownię i stadion lekkoatletyczny. W początkowej fazie treningów główny nacisk położony zostanie na przygotowanie fizyczne. Pod koniec miesiąca częstochowianie rozpoczną mecze sparingowe.

Po trzech tygodniach przygotowań – 29 i 30 sierpnia – rozegramy pierwsze mecze sparingowe z Fakiełem Nowyj Urengoj. Do tego czasu będziemy pracować wyłącznie nad siłą i techniką. Początek sezonu mamy bardzo ciekawy i dlatego też musimy się do niego odpowiednio przygotować. Zaplanowaliśmy solidną dawkę sparingów i gier kontrolnych – podkreśla szkoleniowiec częstochowskiej ekipy, Marek Kardos.

Obok pojedynków z przedstawicielem rosyjskiej Superligi, w którym w tym sezonie występować będzie m.in. Michał Winiarski, częstochowianie w meczach kontrolnych zmierzą się także z MKS-em Będzin, PGE Skrą Bełchatów, ZAKSĄ Kedzierzyn-Koźle, BBTS-em Bielsko Biała i prawdopodobnie ekipą Czarnych Radom. Zespół czeka także występ w memoriałach poświęconych pamięci Arkadiusza Gołasia i Zdzisława Ambroziaka.Wszelkie szczegóły związane z lokalizacją i terminami wszystkich meczów sparingowych są jeszcze dogrywane. Wiadomo, że z zespołem z Nowego Urengoju akademicy zagrają w Kleszczowie i Częstochowie. – Wszystko jest jeszcze w fazie ustalania, ale chcemy, by większość tych meczów rozegrać w Częstochowie. Bardzo zależy mi, by różnica między jednym a drugim meczem wynosiła co najmniej trzy dni. Nie chcę na pewno grać w nich jedną szóstką – dodaje Kardos.

Jak przekazał trener akademików, już od początku przygotowań w treningach uczestniczyć będzie prawdopodobnie piętnastu zawodników.

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved