Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marek Błasiak: Spokojnie powinniśmy podjąć walkę o ósemkę

Marek Błasiak: Spokojnie powinniśmy podjąć walkę o ósemkę

fot. archiwum

Zakończyło się budowanie składu Kęczanina Kęty na nadchodzący sezon. Z zespołu odeszli dwaj doświadczeni zawodnicy, ale jego celem po raz kolejny będzie awans do ósemki. Przygotowania do rozgrywek podopieczni trenera Błasiaka rozpoczną 2 sierpnia.

W międzysezonowej przerwie w Kęczaninie Kęty nie doszło do rewolucji kadrowej, choć nie obyło się bez strat. Z pewnością największym osłabieniem drużyny znad Soły jest odejście Macieja Fijałka, który przeniósł się do BBTS-u Bielsko-Biała oraz Marcina Mierzejewskiego – ten doświadczony libero wybrał ofertę MKS-u Będzin. Poza tym z klubem pożegnali się: Igor Walczykowski, Stanisław Wawrzyńczyk, Marcin Kapuśniak i Marek Wawrzyniak. W ich miejsce do Kęczanina przyszli: Jarosław Macionczyk, Kacper Popik, Piotr Janiak, Marcin Kantor i Mateusz Zarankiewicz. – Nie stać nas na to, aby kontraktować nie wiadomo ilu zawodników. Musimy robić to bardzo oszczędnie i z głową – skomentował Marek Błasiak. Na razie nie jest znana jeszcze przyszłość Jacka Farona. Najprawdopodobniej zostanie on w zespole, bowiem kontuzja innego środkowego sprawia, że trener będzie miał do dyspozycji tylko dwóch zdrowych graczy na tej pozycji.

Do tej pory siatkarze Kęczanina do zbliżających się zmagań w I lidze przygotowywali się we własnym zakresie. Dopiero na początku sierpnia drużyna uda się na obóz nad morze. – Do 2 sierpnia każdy z zawodników miał przygotowywać się indywidualnie. Tego dnia wyjeżdżamy na dwunastodniowy obóz do Mrzeżyna. Podczas niego dopracujemy wszelkie kwestie związane ze sparingami i turniejami – powiedział Błasiak. – Po obozie zrobimy krótką przerwę, aby siatkarze mogli dwa, trzy dni być w domu, a potem będziemy już przygotowywać się do sezonu u siebie – dodał szkoleniowiec Kęczanina Kęty.

Na razie dokładny harmonogram sparingowy drużyny znad Soły nie jest jeszcze znany. – Przewidujemy jeden turniej u siebie, ale jego termin musimy dostosować do planów innych zespołów. Nie mamy zbyt wielu środków finansowych, dlatego może to być turniej jednodniowy – zaznaczył Błasiak. – BBTS na pewno zorganizuje Puchar Beskidów. Może nas zaprosi. Dla nas na pewno frajdą byłoby zmierzenie się z silnymi zespołami, bo nas nie stać na zaproszenie drużyn z PlusLigi i zaoferowanie im noclegów oraz wyżywienia – dodał.Podstawowym celem zespołu z Kęt w nadchodzącym sezonie będzie znalezienie się w ósemce. – Chcemy grać w play-off. Pod tym kątem była budowana drużyna. Natomiast sport rządzi się własnymi prawami i pewnych rzeczy nie da się przewidzieć. Aczkolwiek skład mamy ciekawy. Jak stworzymy dobrą atmosferę w zespole, to spokojnie powinniśmy podjąć walkę o ósemkę – zakończył trener ekipy znad Soły.

Skład Kęczanina Kęty na sezon 2013/2014:
Rozgrywający: Kacper Popik, Jarosław Macionczyk
Atakujący: Mateusz Zarankiewicz, Jonasz Biegun
Środkowi: Paweł Pietraszko, Michał Mysera, Dariusz Kubica, Jacek Faron (ewentualnie)
Przyjmujący: Marcin Kantor, Piotr Janiak, Mateusz Błasiak, Jakub Gaweł
Libero: Michał Toczko

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved