Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Wika: Zaczynamy nowy rozdział

Marcin Wika: Zaczynamy nowy rozdział

fot. Cezary Makarewicz

W poniedziałek podopieczni Mariana Kardasa rozpoczęli przygotowania do sezonu ligowego 2013/2014.  - Zaczynamy wcześniej, tak jak powiedział trener, by wprowadzić się i spokojnie wejść w sezon - przyznał przyjmujący bydgoskiej Delecty, Marcin Wika.

Wypoczęci i gotowi do ciężkiej pracy siatkarze zjawili się wczoraj w komplecie w Sport Factory, by odbyć pierwsze zajęcia z nowym trenerem i w odmienionym składzie. Okres między sezonami, choć dość długi, minął wszystkim bardzo szybko. – Zawsze jest tak, że co miłe, szybko się kończy. Ale i tak mieliśmy sporo wolnego, bo liga skończyła się już w połowie kwietnia, więc mieliśmy trzy i pół miesiąca, także bardzo długo. Zaczynamy wcześniej, tak jak powiedział trener, by wprowadzić się i spokojnie wejść w ten sezon. Na początek mamy po jednym treningu dziennie przez dwa tygodnie – powiedział Marcin Wika, który jest jednym z bardziej doświadczonych siatkarzy w bydgoskiej drużynie.

Trzeba zamknąć poprzedni rozdział, zaczynamy nowy. Jest nowa drużyna, dużo utalentowanej młodzieży połączonej z rutyniarzami, więc myślę, że możemy być optymistycznie nastawieni do tego sezonu. Powinno być dobrze – przyznał przyjmujący, który podobnie jak we wcześniejszych sezonach występować będzie z numerem 3 na koszulce.

Siatkarze Delecty Bydgoszcz zajęcia wznowili jako jedni z pierwszych, aby mieć szansę na to, by poznać się i zgrać do startu rozgrywek. W zespole pojawiło się wiele nowych twarzy, a drużyna już teraz trenuje w komplecie. – Na pewno możemy się zgrać, ale powiem tak: w Bełchatowie też zaszło sporo zmian, też mają nową drużynę, ale zaczynają trzy tygodnie później. Ale to nie o to chodzi. Na pewno ten okres pomoże nam w tym, żeby się lepiej poznać, zaaklimatyzować i zobaczyć, kto na ile jest przygotowany do sezonu i już będziemy się powoli zgrywać – zakończył przyjmujący bydgoskiej ekipy.W najbliższym czasie zespół trenować będzie na własnych obiektach, raz dziennie. Dopiero pod koniec sierpnia siatkarze Delecty Bydgoszcz udadzą się na zgrupowanie do Cetniewa.

* więcej na delectabydgoszcz.pl

źródło: delectabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved