Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Małgorzata Lis: Boisko wszystko zweryfikuje

Małgorzata Lis: Boisko wszystko zweryfikuje

fot. archiwum

- Nie ma co jeszcze prorokować i wyrokować rywalizacji o medale. Myślę, że pierwsza runda i boisko wszystko zweryfikuje - o zbliżającym się sezonie i ambicjach swojego zespołu mówi wracająca po 10 latach wychowanka BKS-u, Małgorzata Lis.

Po zakończeniu sezonu ligowego 2012/2013 BKS Bielsko-Biała dotknęły spore zmiany. Przy znacznej przebudowie składu personalnego do Bielska-Białej wróciła, w ubiegłym sezonie broniąca barw PTPS-u Piła, Małgorzata Lis.Dostałam propozycję, a że zawsze marzyłam o powrocie do mojego macierzystego klubu, to też długo się nie zastanawiałam. Tym bardziej że wiedziałam, kto będzie grał i kto będzie trenerem, co też miało duży wpływ na podjętą przeze mnie decyzję – o powrocie do Bielska-Białej mówiła zawodniczka. Wychowanka bialskiego BKS-u, jak sama podkreśla, wyjątkowo miło wspomina lata spędzone w Bielsku-Białej. – To były moje początki kariery. Na pewno wspominam je bardzo dobrze, tym bardziej że zaczynałam grać w siatkówkę, a z BKS-em zdobyłam brązowy medal po trzech latach trenowania, a później złoto. Jako młoda zawodniczka byłam zadowolona z wyników i cieszę się z powrotu. Jednak tak naprawdę mimo mojej długiej nieobecności kompletnie nie czuję tego upływu czasu, czuje się tutaj jak u siebie. Chyba ze względu na to, że to jest mój macierzysty klub, moje rodzinne miasto, zresztą nigdy nie mam problemów z aklimatyzacją – dodała nowa środkowa BKS-u Bielsko-Biała.

Ubiegły sezon BKS zakończył tuż za podium rozgrywek ORLEN Ligi. Jakie będą ambicje podopiecznych Mirosława Zawieracza w kolejnym sezonie? – Wiadomo, że każda z nas chce walczyć o jak najwyższe cele i my będziemy do tego dążyć. Na pewno w każdym meczu będziemy chciały udowodnić, że jesteśmy lepsze, każde spotkanie będziemy chciały wygrać. Nie ma co jeszcze prorokować i wyrokować rywalizacji o medale. Myślę, że pierwsza runda i boisko wszystko zweryfikuje. Zobaczymy, na co kogo stać w tym sezonie – dodała zawodniczka.

Receptą na sukces w Bielsku-Białej ma być odmieniony skład i połączenie młodości z doświadczeniem. – Przeżywam drugą młodość (śmiech). Mamy dużo doświadczonych zawodniczek, ale też młodych, ambitnych i pracowitych i jeśli stworzymy sobie atmosferę na treningu, w szatni i poza nią, to myślę, że powalczymy o najwyższe cele – zakończyła Małgorzata Lis.źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved