Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne zmiany w Superlidze

Kolejne zmiany w Superlidze

fot. archiwum

Do tej pory w rosyjskiej Superlidze można było zatrudnić trzech zagranicznych siatkarzy (2 na boisku plus 1 w składzie). Ostatnio padł pomysł, aby zwiększyć limit obcokrajowców, jednak prezydium federacji rosyjskiej stanowczo odrzuciło tę propozycję.

Propozycja zwiększenia limitu zagranicznych siatkarzy padała z ust różnych działaczy, jednak prezydium nawet nie zastanawiało się nad nią. Dyrektor Rosyjskiej Federacji Siatkówki, Aleksander Jaremienko, przyznał, że powodem odrzucenia pomysłu jest mała liczba siatkarek prezentujących wysoki poziom. – Zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet jest około 18 zawodników światowego topu, ale są także inni, mniej przydatni siatkarze – stwierdził Jaremienko. Jednocześnie zaznaczył, że męskie kluby nawet nie rozpatrywały możliwości zwiększenia limitu w przeciwieństwie do żeńskich, których działacze są zdania, że limit dwóch siatkarek jest jednym z powodów, dla których żeński klub z Rosji nie wygrał Ligi Mistrzów.

Głos w tej sprawie zabrał również były selekcjoner męskiej reprezentacji Rosji oraz obecny trener Zenitu Kazań, Władimir Alekno, który przyznał, że chciałby mieć w swoim zespole jeszcze jednego obcokrajowca, ale ogólnie rzecz biorąc, zgadza się ze zdaniem federacji. – Jako trener klubowy widziałbym w swojej drużynie jeszcze jednego zagranicznego zawodnika, ponieważ mimo wszystko mamy deficyt rosyjskich siatkarzy. Jednak ostatnimi czasy rosyjskie kluby i reprezentacja wygrywają wszystko na arenie międzynarodowej. Dwie z rzędu wygrane w Lidze Mistrzów Zenitu i Lokomotiwu, zwycięstwo w Lidze Światowej, Pucharze Świata i na igrzyskach. Po co coś zmieniać, skoro limit obcokrajowców przyczynia się do progresu naszych siatkarzy? – stwierdził Alekno.

Kolejne zmiany dotyczą transferów. Aleksander Jaremienko wyjawił, że ilość transferów zostanie ograniczona i w jednym sezonie klub będzie mógł uzupełnić skład nie więcej jak o sześciu nowych zawodników. Przypomnijmy też, że niedawno ogłoszono, że kluby będą miały określoną sumę wynagrodzenia, której nie będą mogły przekroczyć.

Siatkarki występujące w żeńskich klubach Superligi rosyjskiej w sezonie 2013/2014: Yumilka Ruiz (Urałoczka), Antonella Del Core (Dynamo Kazań), Jordan Larson (Dynamo Kazań), Natasa Osmokrović (Dynamo Moskwa), Anja Spasojević (Dynamo Krasnodar), Rosir Calderon (Dynamo Kazań), Natalia Mammadowa (Omiczka), Nancy Carrillo (Omiczka), Sanja Popović (Dynamo Moskwa), Ana Paula Fofinha (Fakieł), Marina Marczenko (Dynamo Moskwa), Strashimira Filipowa (Fakieł), Tatiana Kozłowa (Proton), Aleksandra Peretiatko (Stinol), Mira Topić (Tiumień), Jekaterina Zakrewskaja (Ufimoczka), Nadieżda Molosaj (Proton), Sonja Newcombe (Tiumień).W sezonie 2013/2014 w żeńskich klubach rosyjskiej Superligi zagra czternaście zagranicznych siatkarek.

źródło: championat.com, inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved