Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > IV Memoriał J. Gajewskiego z udziałem zespołów z PlusLigi

IV Memoriał J. Gajewskiego z udziałem zespołów z PlusLigi

fot. Tomasz Tadrała

Występujące w PlusLidze zespoły: Lotos Trefl Gdańsk, AZS Politechnika Warszawska, a także I-ligowe: Pekpol Ostrołęka i Ślepsk Suwałki to drużyny, które w dniach 27-28 września br. zagrają w IV Memoriale Józefa Gajewskiego.

W pierwszym dniu turnieju rozegrane zostaną mecze półfinałowe (zestaw par poznamy po losowaniu), w drugim spotkania o miejsca 3-4 i finał. Pucharu broni zespół z Gdańska, który triumfował również w I memoriale. Drugi wygrał Pekpol. Gospodarze w I i II memoriale zajmowali czwarte miejsca, a przed rokiem w finale przegrali z Lotosem Treflem. Tylko Ślepsk i Pekpol występowały we wszystkich turniejach memoriałowych.

Józef Gajewski urodził się 21 listopada 1948 w Olecku, a zmarł 25 lipca 2010 w Castiglion Fiorentino, był prezydentem Suwałk w latach 1981-1987 oraz 2002-2010. To za jego kadencji, niechciany w Augustowie Ślepsk, po awansie do I ligi, w roku 2009 zaczął grać w Suwałkach. W lipcu 2010 roku, a zatem na kilkanaście dni przed jego niespodziewaną nagłą śmiercią we Włoszech, gdzie przebywał na urlopie, zapadła decyzja o rozegraniu we wrześniu 2010 turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Turniej się odbył i co roku poprzedza inaugurację rozgrywek I ligi, ale nie jest to już Puchar Prezydenta Suwałk, ale Memoriał Józefa Gajewskiego.

Memoriał to nie tylko sprawdzian formy przed inauguracją rozgrywek ligowych, popularyzacja siatkówki na dobrym poziomie, ale też dowód naszej pamięci o człowieku, dzięki któremu gramy w Suwałkach – tak o memoriałowych zmaganiach mówią Kamil Skrzypkowski i Łukasz Rudzewicz, dwaj zawodnicy Ślepska którzy zagrali we wszystkich dotychczasowych memoriałach i wystąpią również w tym roku. – Z roku na rok poziom memoriałowych spotkań jest coraz wyższy, kibice mają okazję obejrzenia coraz lepszych drużyn, z zespołami z PlusLigi włącznie. Tylko nam dotychczas jakoś się nie wiodło. Może w tym roku uda się wreszcie wygrać turniej? Zrobimy wszystko, żeby tak było, ale rywali będziemy mieli chyba najtrudniejszych w historii – twierdzą siatkarze.A w tym roku, w IV już memoriale, który rozegrany zostanie tydzień przed inauguracją rozgrywek I ligi, suwalscy kibice zobaczą w akcji: 6. drużynę PlusLigi w sezonie 2012/13, czyli AZS Politechnikę Warszawską, 8. zespół siatkarskiej elity, Lotos Trefl Gdańsk oraz czwartą i siódmą drużynę I ligi – Pekpol Ostrołęka i Ślepsk Suwałki.

źródło: slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved