Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Grzegorz Kosatka: Zabrakło koncentracji i realizacji taktyki

Grzegorz Kosatka: Zabrakło koncentracji i realizacji taktyki

fot. archiwum

- Do tej pory wszystkie porażki w jakiś sposób nas mobilizowały. Mam nadzieję, że tak również będzie po meczu z Japonią - mówi trener reprezentacji Polski kadetek po ostatniej porażce w mistrzostwach świata. Polki dziś poznają przeciwnika w 1/8 finału.

Spodziewał się pan tak szybkiej porażki z zespołem japońskim?

Grzegorz Kosatka: Nie spodziewałem się aż tak szybkiej porażki, przeciwnik był o wiele bardziej skoncentrowany. Myślałem, że w pełni zrealizujemy założenia taktyczne, niestety zabrakło koncentracji, zabrakło realizacji przedmeczowych założeń i stąd ten wynik.

Każdy z trzech setów zaczynaliśmy jednak od prowadzenia…Dziewczyny wychodziły na boisko podbudowane, jednak w momencie gdy przeciwnik zaczynał stawiać jakiś opór, stawaliśmy się o wiele mniej skuteczni. Zaczynaliśmy szukać dookoła jakichś usprawiedliwień. Przyczyną porażki nie był brak umiejętności – trudno je stracić w ciągu jednego czy dwóch dni. Ten mecz wyglądał tak, jakby Japonia grała w pierwszej lidze, my natomiast w trzeciej.

Trener Japonek mówił po meczu, że polski zespół wyglądał na zmęczony.

Wydaje mi się, że jesteśmy na tyle dobrze przygotowani fizycznie do tego turnieju, że nie. Faktycznie, przed meczem z Japonią rozegraliśmy trzy długie i męczące spotkania, nie na tyle jednak, by nie mieć sił na mecz z Japonią.

Grecja pokonała Argentynę 3:0, przedłużając nasze szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Zagramy z Egiptem albo z Portoryko, jest jeszcze mała szansa na mecz z Tajlandią. Z którym przeciwnikiem wolicie grać?

Z tych drużyn chyba Egipt jest najsłabszy. Jeśli zajmiemy drugie miejsce, to ja wolałbym grać z Portoryko, które gra podobną siatkówkę do naszej.

Ta porażka z Japonią paradoksalnie może zmobilizować zespół jeszcze bardziej.

Na pewno dziewczyny muszą same sobie porozmawiać o tym meczu. Muszą udowodnić sobie, że są dobrze przygotowane i jeśli podejdą z właściwą mentalnością do wszystkich spotkań, to powinno być dobrze. Do tej pory wszystkie porażki w jakiś sposób nas mobilizowały. Mam nadzieję, że tak również będzie po meczu z Japonią. Wzrośnie koncentracja i mobilizacja przed każdym następnym meczem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved