Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Greta Cicolari o rozstaniu z Menegatti: To nie była moja decyzja

Greta Cicolari o rozstaniu z Menegatti: To nie była moja decyzja

fot. archiwum

Wiadomość o rozstaniu włoskiego duetu Greta Cicolari/Marta Menegatti była sporym zaskoczeniem dla całego środowiska. - Nie wiem, dlaczego tak się stało - o sytuacji mówi Cicolari, która na mistrzostwach Europy w Klagenfurcie występuje już z inną partnerką.

Nie udała się wam inauguracja i mistrzostw i wspólnego występu…

Greta Cicolari:Mimo wszystko uważam, że nie grałyśmy najgorzej, tym bardziej, że jak wspomniałeś, był to nasz pierwszy mecz na turnieju międzynarodowym. Wcześniej trenowałyśmy ze sobą może trzy razy. Nie spuszczamy głów, bo mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Naszym celem jest wyjść z grupy i postaramy się go osiągnąć.

Gdyby nie błędy własne, w drugim secie meczu z Niemkami mogłyście być górą.– Być może i masz rację, ale tutaj bardziej wyszedł brak naszego wspólnego doświadczenia. Jesteśmy po prostu nowym zespołem. Musimy się ogrywać i w końcu zrozumieć na boisku. Wtedy nasze poczynania będą wyglądały o wiele lepiej.

Zapytam wprost: dlaczego nie grasz już z Martą Menegatti?

– To nie była moja decyzja, ale osób wyżej postawionych. Nie wiem, dlaczego tak się stało. Dla mnie jest to ok, po prostu zacznę nowy etap w karierze plażowej. Silvia jest młodą zawodniczką, ale silną. Mam nadzieję, że coraz lepiej będzie radziła sobie jako broniąca. Wcześniej grała na bloku, dlatego trochę się pozmieniało. Ja grałam po prawej stronie, a teraz po lewej. Dzięki wspólnym treningom możemy stać się bardzo dobrym zespołem.

Do Klagenfurtu nie przyjechało też kilka osób z waszego sztabu szkoleniowego i medycznego. Co się dzieje?

– Doszło do kilku zmian i teraz jesteśmy podzieleni. Szczerze, to nic o tym nie wiem, nie wiem dlaczego tak się dzieje i nie chcę tego wiedzieć.

* rozmawiał Maciej Nowocień (beachvolleyball.pl)

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved