Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Janeczek chce o sobie przypomnieć w Polsce

Bartosz Janeczek chce o sobie przypomnieć w Polsce

fot. archiwum

- Marzę o udanym sezonie dla mnie i Delecty, żeby powalczyć jeszcze o miejsce w reprezentacji - mówi Bartosz Janeczek, który ma zastąpić w bydgoskim klubie Dawida Konarskiego. - W czasie występów w lidze francuskiej w kraju trochę o mnie zapomniano.

Czego oczekuje pan po swej grze w Polsce i Delekcie?

Bartosz Janeczek:Skupiam się na ligowym sezonie, bo szczególnie z powodu moich występów we Francji zapomniano o mnie w kraju. Przekaz informacji z ligi francuskiej nie jest zbyt duży w Polsce. Nie znalazłem się w tym sezonie nawet w kadrze B. Dlatego marzę o udanym sezonie dla mnie i Delecty, żeby powalczyć jeszcze o miejsce w reprezentacji. Liga we Francji jest bardzo techniczna i jak pokazały transfery, jej poziom się podnosi. Kluby są wypłacalne. Gra w niej to było dla mnie ciekawe doświadczenie, ale to jednak liga słabsza niż w Polsce.

Delecta jest całkiem nowym zespołem. Będzie łatwiej czy trudniej?Na razie jeszcze nie było rozmowy, jakie cele stawiane są przed zespołem. Sądzę jednak, że najwyższe. Ja też tak stawiam sobie poprzeczkę. Tak powinno się robić w sporcie, niezależnie od składu i budżetu. Delecta jest budowana ponownie od podstaw. Sytuacja jest inna niż rok temu. Projekt zakończony mocnym akcentem – czwartym miejscem – miał już swój finał. Teraz zaczynamy właściwie od nowa.

To jaki jest ten cel dla pana?

Medal. Skoro już walczymy, to o jak najwięcej, tak trzeba stawiać sprawę. Musimy się poznać i zgrać. Dla wszystkich ważne jest zgranie z rozgrywającym. Maikel Salas to ekspresyjny zawodnik. Pokazał się z dobrej strony wcześniej w Polsce. Czasu na zgrywanie jest dużo.

Rozmawiał Wojciech Borakiewicz – bydgoszcz.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved