Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartłomiej Bołądź: Będę dawał z siebie maksimum

Bartłomiej Bołądź: Będę dawał z siebie maksimum

fot. archiwum

Niespełna dziewiętnastoletni Bartłomiej Bołądź od nowego sezonu będzie odpowiadał za atak beniaminka PlusLigi - Cerrad Czarnych Radom. - Jest to klub, który daje duże możliwości młodym zawodnikom - mówił nowy nabytek Czarnych.

Czarni.Radom.pl: – Co skłoniło cię do przejścia do Czarnych? Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że miałeś propozycje także z innych klubów, poza tym dotychczas byłeś zawodnikiem wicemistrza Polski – ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Bartłomiej Bołądź: – Tak, to prawda. Miałem kilka ofert z innych klubów, jednak moim zdaniem to właśnie Radom zapewni mi najlepsze warunki do rozwijania moich umiejętności. To był kluczowy argument, który przemówił za tym, aby zdecydować się na ofertę Czarnych.

Trener Czarnych, Robert Prygiel, w swojej długiej i ciekawej karierze występował także na pozycji atakującego. Czy miało to wpływ na wybór przez ciebie nowego klubu?– Po części tak. Trener był bardzo dobrym i utytułowanym zawodnikiem i na pewno przekaże mi wiele cennych rad, które pomogą mi się rozwinąć i doskonalić swoje umiejętności.

W barwach radomskiego zespołu występują m.in. Kuba Wachnik i Bartek Grzechnik, których znasz ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Czy przed podpisaniem umowy kontaktowałeś się z nimi w celu zasięgnięcia opinii o Czarnych?

– Tak, rozmawialiśmy razem kilka razy o Czarnych. Jestem przekonany, że pomogą mi oni w jak najlepszym wejściu do drużyny, a moja aklimatyzacja w Radomiu będzie dzięki naszej dotychczasowej znajomości łatwiejsza.

Nie jest już tajemnicą, że twoim przeciwnikiem na pozycji atakującego będzie obcokrajowiec. Nie boisz się rywalizacji o miejsce w składzie?

– Z tego co słyszałem, będzie to doświadczony zawodnik, występujący na co dzień w reprezentacji swojego kraju. Tym bardziej się z tego powodu cieszę, ponieważ z pewnością będę mógł się od niego sporo nauczyć. Jeśli chodzi o rywalizację z nim, to na pewno będę dawał z siebie maksimum na treningach i podejmę walkę o miejsce w wyjściowej szóstce.

Na koniec tradycyjne pytanie, które jest zadawane wielu nowym zawodnikom – co na tę chwilę wiesz o Czarnych Radom?

– Z tego co widzę, jest to klub, który daje duże możliwości młodym zawodnikom. Bardzo się z tego powodu cieszę i będę się starał wykorzystać swoją szansę.

*Rozmawiał Wojciech Głód (www.czarni.radom.pl)

źródło: czarni.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved