Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Słowak zagra w Czarnych Radom

Słowak zagra w Czarnych Radom

fot. archiwum

W kadrze Cerrad Czarnych pojawił się pierwszy zagraniczny siatkarz. W nowym sezonie jego barw bronić będzie Jozef Piovarci. Występujący na pozycji środkowego bloku reprezentant Słowacji ostatnio grał w belgijskim Euphony Asse-Lennik.

Jozef Piovarci ma 28 lat. W Lenniku był jednym z sześciu obcokrajowców. Występując w Belgii, grał w europejskich pucharach. Wcześniej bronił barw kilku czołowych klubów Słowacji i Czech (Zvolen, Zilina, Opava, Matador Puchov, Liberec) a także włoskiej Katay Geotec Isernia. – Jego doświadczenie i międzynarodowe ogranie powinno przynieść nam dużo korzyści – zapewnia Robert Prygiel.

Słowak na co dzień występuje na środku bloku, ale grał też na pozycji atakującego. – Atutem Jozefa Piovarci są nie tylko bardzo dobre warunki fizyczne. Zawodnik dysponuje agresywną zagrywką i dobrym blokiem. Oba elementy wpisują się w styl jaki chcemy prezentować w rozgrywkach PlusLigi – podkreśla szkoleniowiec WKS-u.

Nowy siatkarz radomskiego klubu był uczestnikiem mistrzostw Europy w Turcji (2009). Z reprezentacją Słowacji grał też w mistrzostwach świata juniorów w 2003 roku w Iranie. W tej samej imprezie reprezentacja Polski z Bartłomiejem Nerojem, obecnie rozgrywającym Czarnych, wywalczyła złoty medal.źródło: czarni.radom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved