Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Siatkarki z Malborka walczą o medale podczas MŚ drużyn szkolnych

Siatkarki z Malborka walczą o medale podczas MŚ drużyn szkolnych

fot. archiwum

Zespół uczennic z Gimnazjum nr 3 w Malborku, w którego składzie znajdują się zawodniczki Orła, bierze udział w mistrzostwach świata drużyn szkolnych. Trener Szymon Żołędziewski może być zadowolony, bowiem jego podopieczne zagrają o brązowy medal.

Dla młodych zawodniczek z Malborka wyjazd do Chin to prawdziwa przygoda życia. Oczywiście najważniejsza jest walka o jak najwyższe miejsce. Podopieczne Szymona Żołędziewskiego miały również możliwość zwiedzenia pustyni Xiangshawan oraz, w ramach rozruchu przed turniejem, zagrania w siatkówkę plażową.

Na początek walki o mistrzostwo świata Polki zmierzyły się z reprezentacją Makao. Inauguracyjne spotkanie było dla uczennic z Gimnazjum nr 3 bardzo udane, bowiem zwyciężyły bez straty seta. Drugiego dnia ekipa reprezentująca nasz kraj rozegrała aż dwa mecze. Z zespołem chińskim podopieczne Szymona Żołędziewskiego przegrały 0:3, jednak zrehabilitowały się w pojedynku przeciwko USA, który wygrały 3:1.

W sobotę Polki zmierzyły się z drużyną z Hongkongu i odniosły kolejne zwycięstwo 3:0. Szkoleniowiec miał okazję rotować składem i testować różne ustawienia. W niedzielę na zawodniczki z Malborka znów czekały dwa spotkania. Z Rosjankami biało-czerwone uporały się łatwo, wygrywając 3:0. Drugi pojedynek, rozegrany przeciwko ekipie z Brazylii, był trudny i długi. Ostatecznie zakończył się zwycięstwem Canarinhos 3:2. Ten wynik sprawił, że reprezentantki Gimnazjum nr 3 i Orła Malbork zagrają o 3. miejsce. Ich rywalkami będą zawodniczki z Tajwanu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved