Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Miloš Nikić: Trudno będzie obronić tytuł, naszym celem jest półfinał

Miloš Nikić: Trudno będzie obronić tytuł, naszym celem jest półfinał

fot. archiwum

Podczas ubiegłego czempionatu Starego Kontynentu reprezentacja Serbii sprawiła ogromną niespodziankę, wygrywając w finale z Włochami. - Trudno będzie obronić tytuł. Naszym celem jest awans do półfinału - przyznał przyjmujący reprezentacji Serbii, Miloš Nikić.

Przed nami ogromne wyzwanie – spróbujemy obronić tytuł mistrzowski zdobyty podczas poprzednich mistrzostw. Mamy dość łatwą grupę (Finlandia, Holandia i Słowenia – przyp. red.), więc mam nadzieję, że uda nam się awansować do półfinału. Tam możemy się pokusić o niespodziankę, taką jak podczas poprzednich mistrzostw – przyznał Miloš Nikić.

W odniesieniu sukcesu podczas poprzednich mistrzostw Starego Kontynentu, ogromny wkład miał Ivan Milijković. W tym roku legenda serbskiej siatkówki nie wystąpi w turnieju organizowanym w Polsce i Danii. Jego miejsce zajmie znany z polskich parkietów Aleksandar Atanasijević. Według Nikicia młody atakujący spełni pokładane w nim nadzieje. – Podczas Ligi Światowej zaprezentował się znakomicie i był liderem naszej drużyny. Jeśli wszyscy zagramy na podobnym poziomie, będziemy się liczyć w turnieju – ocenł przyjmujący reprezentacji Serbii.

Po zakończeniu rozgrywek Ligii Światowej Serbowie otrzymali 15 dni wolnego. – To najdłuższe wolne jakie mieliśmy w ostatnich latach – przyznał Nikić. – Dzięki temu odpoczęliśmy i jesteśmy gotowi do rozpoczęcia przygotowań. Mistrzostwa Europy to najważniejszy turniej w tym roku. Po zwycięstwie w poprzednich mistrzostwach musimy także i w tych dobrze zaprezentować się – przyznał zawodnik, dodając: – Zespół się zmienił, ale zawodnicy tak samo będą się starać grać najlepiej jak potrafią.Formę Serbowie najprawdopodobniej sprawdzą w meczach kontrolnych z biało-czerwonymi. Spotkania te mają zostać rozegrane na tydzień przed Memoriałem Wagnera.

źródło: inf. własna, plusliga.pl, sportal.rs

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved