Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marian Kardas: Zespół może mieć zupełnie inną nazwę

Marian Kardas: Zespół może mieć zupełnie inną nazwę

fot. archiwum

Przed sezonem na próżno szukać w Bydgoszczy zawodników stanowiących o sile zespołu w zeszłym sezonie. - Może i w tym sezonie nasi zawodnicy mają mniejsze doświadczenie, ale mam nadzieję, że pokażą na co ich stać - powiedział Marian Kardas.

Cezary Makarewicz: Na koszulkach, w których dziś trenujecie, logo zespołu nie ma już nazwy zeszłorocznego sponsora. Pod jakim szyldem będziecie występować w tym sezonie w PlusLidze?

Marian Kardas: – Na tę chwilę prowadzimy rozmowy. Do tego tematu musimy wrócić później, ponieważ możemy mieć w markę Delecta jako sponsora tytularnego, ale możemy też mieć zupełnie inną nazwę, cały czas jesteśmy w trakcie pertraktacji w tym temacie.

W zespole dość znacznie obniżyła się średnia wieku, czy może to stworzyć pewne problemy w trakcie sezonu?Nigdy nie wiadomo jak to będzie. Osobiście martwię się tylko o to, żeby nie spadła jakość treningu. Jeżeli utrzymamy ją na odpowiednim poziomie, to nie będzie problemów. Może i w tym sezonie nasi zawodnicy mają mniejsze doświadczenie i czasem będzie to widoczne, ale mam nadzieję, że trema ich nie będzie zjadać i pokażą na co ich stać.

Nie tylko w Bydgoszczy sporo się zmieniło, jeśli chodzi o skład. Czy w tym sezonie będzie trudniej o zadowalający wynik niż w poprzednim?

To będzie pierwszy sezon, w którym zagra 12 zespołów – to po pierwsze. Po drugie, w niektórych klubach zmiany są dość poważne, w innych z kolei kosmetyczne i zobaczymy kto pierwszy się w tym odnajdzie i jak szybko każda z drużyn dojdzie do optymalnej formy i zgra się ze sobą. Bardzo ważne będzie to, kto będzie wygrywał w tych pierwszych meczach, bo nie od dziś wiadomo, że zwycięstwa łączą zespół, a porażki dzielą.

Skoro wywołał pan temat 12 zespołów w PlusLidze. Jak pan ocenia decyzję o powiększeniu ekstraklasy o dwa kolejne zespoły?

Jeżeli poziom ligi się nie obniży, to jest to dobry pomysł. Będziemy mieli więcej meczów do rozegrania z dobrymi przeciwnikami, sezon może okazać się dzięki temu ciekawszy i bardziej emocjonujący.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved