Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Magdalena Damaske: Nagle wszystko zaczęło się sypać

Magdalena Damaske: Nagle wszystko zaczęło się sypać

fot. Tomasz Tadrała

- Ten mecz przegrałyśmy głównie w naszych głowach. Gdybyśmy zagrały to, co potrafimy, nie byłoby żadnego problemu - przyznała po porażce 0:3 z Japonią w ostatnim meczu grupowym mistrzostw świata kadetek przyjmująca Magdalena Damaske.

Po trzech wygranych w mistrzostwach świata dość gładko przegrałyście z Japonią. Jak przyjęłyście tę porażkę?

Magdalena Damaske: Trudno przyjąć taką porażkę, tym bardziej po dobrym meczu w naszym wykonaniu z Chinami. Tak jak przed każdym meczem, miałyśmy odprawę techniczną, wszystko było powiedziane, wszystko wiedziałyśmy. Nie radziłyśmy sobie jednak z szybkim rozegraniem rywalek i ogólnie z ich grą. Nagle wszystko zaczęło się sypać.

Z naszej strony w tym meczu zabrakło silnych ataków. Z czego to wynikało?Nie wiem. Ja osobiście jak nie widzę bloku, to w niego niestety atakuję. Tak było dziś z niskimi Japonkami. Jak blok jest wysoki, to jakoś potrafię go ominąć. A z takimi zawodniczkami jakoś to nie wychodzi.

Zwycięstwo dawało wam pierwsze miejsce w grupie, teraz musicie czekać na wynik meczu Grecji z Japonią. Nie żal wam trochę tego pewnego pierwszego miejsca?

Zawsze jest żal. Taka porażka odebrała nam też trochę pewności siebie. Ten mecz przegrałyśmy głównie w naszych głowach. Gdybyśmy zagrały to, co potrafimy, nie byłoby żadnego problemu. Po meczu w szatni padły ostre słowa, głównie od trenerów. My same też spotkałyśmy się po meczu, by wyjaśnić sobie pewne sprawy.

Przed wami teraz dwa dni wolne. Dacie radę odbudować się psychicznie i przygotować do kolejnych ważnych spotkań?

Na pewno tak. Już nie raz udało nam się pozbierać po takich meczach, przykładem może być niedawny turniej w Holandii, który nam nie wyszedł. Przyjechałyśmy tutaj i trzy pierwsze mecze wygrałyśmy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved