Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Giba blisko Volta Redonda Volei

Giba blisko Volta Redonda Volei

fot. archiwum

Po nieudanym sezonie w Drean Bolivar Giba wciąż pozostaje bez klubu. Usługami legendy siatkówki zainteresowany jest klub brazylijskiej Superligi - Volta Redonda Volei. Dla utytułowanego przyjmującego może to być ostatni przystanek w karierze.

Giba to zawodnik, którego nikomu nie trzeba szczególnie przedstawiać. Brazylijski przyjmujący wraz z reprezentacją swojego kraju zdobył na arenie międzynarodowej wszystkie możliwe tytuły i na stałe wpisał się do historii światowego volleya. Ostatni rok nie był jednak dla niego szczególnie udany. Po zdobyciu srebrnego medalu na igrzyskach olimpijskich w Londynie Gilberto de Godoy Filho udał się do Argentyny, by walczyć o mistrzostwo kraju z zespołem Drean Bolivar. Drużyna nie spisywała się najlepiej i pozostawała w cieniu UPCN San Juan Voley i Buenos Aires Unidos, a gwoździem do trumny Drean były problemy finansowe, które uniemożliwiły prawidłowe funkcjonowanie klubu.

Mistrz olimpijski z Aten od kwietnia pozostaje bez pracy. Choć w brazylijskich mediach pojawiały się informacje jakoby Giba wraz z Murilo Endresem mieli trafić pod skrzydła Marcelo Fronckowiaka w RJX Rio de Janeiro, to tylko temu drugiemu udało się podpisać umowę z mistrzami Brazylii. Teraz poważne zainteresowanie niespełna 37-letnim zawodnikiem wyraziła Volta Redonda Volei.

Giba pojawił się w siedzibie klubu występującego w brazylijskiej Superlidze w czwartek popołudniu i spędził tam aż trzy godziny. Rzecznik klubu przyznał, że podczas spotkania ex-przyjmujący kadry Brazylii chciał otrzymać bardziej szczegółowe informacje o strukturze klubu, warunkach kontraktu, proponowanym wynagrodzeniu, bazie treningowej czy wzmocnieniach i wizji gry. Rozmowy zakończyły się ustaleniem wszystkich warunków współpracy oraz dżentelmeńską umową, na mocy której Giba ma 10 dni na podjęcie decyzji w sprawie występów w Volta Redonda Volei, a działacze przez ten czas nie ujawnią żadnych detali ewentualnego kontraktu przyjmującego.Ekipa, którą może wzmocnić jeden z najlepszych zawodników w historii siatkówki, nie należy do ligowych potentatów. W minionym sezonie team prowadzony przez Fadula po raz pierwszy awansował do ćwierćfinału Superligi, ale tam uległ Sadzie Cruzeiro. Przed rozgrywkami 2013/2014 zespół przeszedł gruntowną przebudowę. Szeregi Volta Redonda Volei opuściło sześciu siatkarzy, natomiast przybyło aż dziewięciu. Jednym z nowych graczy tej ekipy będzie znany z gry w AZS-ie Olsztyn Rafael Batista.

źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved