Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dorota Medyńska: Medal był blisko, dlatego jego brak boli bardziej

Dorota Medyńska: Medal był blisko, dlatego jego brak boli bardziej

fot. archiwum

Polskie siatkarki na niedawno zakończonej uniwersjadzie w Kazaniu uplasowały się tuż za podium. - Po turnieju nie byłyśmy usatysfakcjonowane - przyznała w rozmowie ze Strefą Siatkówki libero Impelu Wrocław, Dorota Medyńska.

Czwarte miejsce na uniwersjadzie to twoim zdaniem satysfakcjonujący wynik? Czy można było ugrać więcej?

Dorota Medyńska:Czwarte miejsce na uniwersjadzie jest dość dobrym wynikiem i chyba adekwatnym do naszych umiejętności, ale po turnieju nie byłyśmy usatysfakcjonowane. Medal był blisko, dlatego jego brak boli bardziej. Trudno powiedzieć, czy byłyśmy w stanie ugrać coś więcej. W meczu o brąz Tajki były od nas lepsze, za to w półfinale z Brazylijkami szanse na wygraną zdecydowanie były.

W meczu o brąz zaskakujące było to, że o ile dorównywałyście Tajkom w obronie, o tyle największą bolączką było chyba kończenie pierwszej akcji. Jakie są twoje odczucia?Tajki to zespół bardziej doświadczony. W odpowiednich momentach potrafiły wejść na wyższy poziom i najważniejsze akcje zapisać na swoją korzyść.

Występujesz na pozycji dość dobrze obsadzonej w naszej kadrze. Myślisz, że masz szanse wypracować sobie miejsce w tej podstawowej szóstce, która gra na najważniejszych turniejach?

W naszej lidze jest kilka libero, które prezentują wysoki poziom. Nie tylko te, które występują w kadrze. Nie porównuję się do żadnej i nie zastanawiam się, czy jestem w stanie być numerem jeden, czy nie. Myślę tylko o pracy, jaką mam wykonywać na meczach i treningach. Staram się cały czas rozwijać, uczyć nowych rzeczy i poprawiać swoje umiejętności.

Za tobą debiut w reprezentacji. Jakie są twoje wrażenia, czy coś cię zaskoczyło?

Mecze w reprezentacji to spore przeżycie, ogromne wyróżnienie i nagroda za dobrą postawę w całym sezonie. W reprezentacji występowałam już w rozgrywkach juniorskich, więc to uczucie było mi znane i pod tym względem właściwie nic mnie nie zaskoczyło.

Wracając do ORLEN Ligi… w tym roku za sprawą Chemika Police i kłopotów finansowych części klubów może dojść do dużych zmian w tabeli. Jak w tym wszystkim odnajdzie się Impel i o co będzie walczył?

Sezon zapowiada się bardzo ciekawie. Kilka drużyn się wzmocniło, kilka musiało zbudować zespół mniejszym nakładem finansowym. Poprzednie lata pokazały, że gra drużyny często nie zależy od wysokości jej budżetu, więc nie stawiałabym nikogo na z góry wygranej lub przegranej pozycji. Osobiście nie mogę doczekać się nowego sezonu i wierzę, że Impel pokaże się w nim z bardzo dobrej strony.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved