Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Dacewicz: Postawiłem na doświadczonych zawodników

Damian Dacewicz: Postawiłem na doświadczonych zawodników

fot. archiwum

- Mam nadzieję, że będziemy silnym zespołem, ale inne kluby nie próżnują. Też budują ciekawe składy. Znajdą się w nich doświadczeni zawodnicy z dużymi możliwościami, więc zapowiada się ostra rywalizacja o czołowe lokaty - mówi Damian Dacewicz.

W międzysezonowej przerwie w MKS-ie Będzin doszło do sporej rewolucji kadrowej. W zespole pozostało jedynie dwóch zawodników, którzy bronili jego barw w poprzednich rozgrywkach, a nowy szkoleniowiec ekipy znad Czarnej Przemszy postawił na doświadczonych graczy z plusligową przeszłością. – Postawiłem na doświadczonych zawodników, aczkolwiek uważałem, że dobrze byłoby mieć w zespole również przedstawicieli młodego pokolenia. Jednak na rynku było niewielu takich graczy. Zawodnicy, których chciałem pozyskać, mieli już podpisane kontrakty albo wybrali kluby plusligowe. Było jeszcze kilku innych siatkarzy, których nie udało nam się zakontraktować. Dlatego zdecydowałem się na doświadczonych zawodników – skomentował Damian Dacewicz.Ale w drużynie mamy też dwóch młodych siatkarzy. Jednym z nich jest Mateusz Urbanowicz. Większe doświadczenie ma Jan Król, choć uważam go jeszcze za gracza młodego pokolenia – dodał trener MKS-u Będzin.

Drugim szkoleniowcem MKS-u będzie Andrzej Stelmach, który jednocześnie pełnił będzie funkcję rozgrywającego. – Uważam, że ze swoim doświadczeniem będzie dobrze kierował grą zespołu. A funkcja drugiego trenera da mu możliwość przygotowania się do roli szkoleniowca – zaznaczył Dacewicz.

Wszystko wskazuje na to, że drużyna z Będzina jest jednym z kandydatów do zajęcia czołowej pozycji w I lidze, choć z pewnością inne zespoły nie ułatwią jej zadania. – Po ruchach kadrowych widać, że pierwszoligowe ekipy bardzo się wzmacniają. Chcą iść podobną drogą jak w poprzednim sezonie kluby z Radomia i Bielska-Białej. Najpierw chcą zająć czołowe miejsce w I lidze, a to da im możliwość zgłoszenia chęci grania w PlusLidze – podkreślił szkoleniowiec.Przygotowania do sezonu będzinianie rozpoczną 5 sierpnia. Treningi będą się odbywały na miejscowych obiektach, a klub nie przewiduje wyjazdu na obóz. Pierwszy sparing podopieczni trenera Dacewicza rozegrają 6 września z AZS-em Częstochowa. Następnie w dniach 7-8 września udadzą się na turniej do Rząśni. W kolejny weekend również zagrają mecze towarzyskie, ale ich przeciwnicy nie są jeszcze znani. W dniach 21-22 września zorganizują turniej u siebie, a w środę (25 września) rozegrają oficjalny sparing z AZS-em Częstochowa w Będzinie. Pod koniec września udadzą się na spotkania kontrolne do Bielska-Białej.

Skład MKS-u Będzin na sezon 2013/2014:

Rozgrywający: Jakub Oczko, Andrzej Stelmach
Atakujący: Jan Król, Mateusz Urbanowicz
Środkowi: Mariusz Gaca, Adrian Hunek, Sebastian Warda
Przyjmujący: Tomasz Tomczyk, Michał Żuk, Grzegorz Wójtowicz, Maciej Wołosz
Libero: Marcin Mierzejewski

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved