Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Veronika Hudima wróci do PTPS-u?

Veronika Hudima wróci do PTPS-u?

fot. archiwum

Veronika Hudima przymierzana jest z powrotem do gry w PTPS-ie Piła. Francuska siatkarka o korzeniach ukraińskich ma powrócić do pilskiej drużyny po roku gry w barwach Chemika Police, z którym w minionym sezonie awansowała do ORLEN Ligi.

Veronika Hudima do ówczesnej PlusLigi Kobiet trafiła w 2010 roku z francuskiego Stella Étoile Sportive Calais, wcześniej przez kilka sezonów reprezentowała RC Cannes, z którym zdobyła m.in. trzy mistrzostwa Francji. Po przybyciu do polskiej ligi zawodniczka broniła barw TPS-u Rumia, następnie po sezonie przeniosła się do PTPS-u Piła. Tam również spędziła jeden sezon i przeniosła się do pierwszoligowego Chemika Police, z którym awansowała do ORLEN Ligi. 25-letnia Hudima jest zawodniczką, która może grać na pozycji atakującej bądź przyjmującej. W ostatnim roku w Policach pełniła obowiązki przyjmującej.

Drużyna z Piły w ostatnim czasie pozyskała z Pałacu Bydgoszcz Martę Kuehn-Jarek oraz z Aleksandrowa Łódzkiego Agatę Babicz. Progres zanotowała również Anna Stencel, która trafiła do pierwszej drużyny PTPS-u z drużyn młodzieżowych. W nadchodzącym sezonie zespół poprowadzi Dariusz Luks, który przejął drużynę jeszcze w trakcie trwania ubiegłych rozgrywek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved