Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stary-nowy atakujący w AZS-ie Częstochowa

Stary-nowy atakujący w AZS-ie Częstochowa

fot. CEV

Po długim wyczekiwaniu na doniesienia transferowe spod Jasnej Góry napływają pierwsze informacje. Akademicy na początek wypełnili lukę po Grzegorzu Boćku. Nowym atakującym AZS-u ma być, doskonale znany częstochowskim kibicom, Michał Kamiński.

W ubiegłym sezonie siła ataku częstochowskiego AZS-u opierała się na debiutującym na plusligowych parkietach Grzegorzu Boćku. Po zakończeniu sezonu młody atakujący podjął decyzję o zmianie barw klubowych, wybierając ofertę ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Pomijając kontrowersje wokół transferu Boćka, włodarze klubu z Częstochowy rozpoczęli poszukiwania na rynku transferowym, aby wypełnić powstałą lukę. Do prowadzonego przez Marka Kardoša zespołu przymierzany był m.in. Wytze Kooistra, jednak wszelkie doniesienia o tym, jakoby Holender był bliski finalizowania umowy z AZS-em, mijały się z prawdą.

Ostatecznie szeregi częstochowskich akademików zasili, grający w zeszłym sezonie w Treflu Gdańsk, Michał Kamiński. O zakończeniu współpracy z zawodnikiem gdańszczanie informowali już w czerwcu. Kamiński w Gdańsku o miejsce w wyjściowej szóstce rywalizował z Pawłem Mikołajczakiem. Częstochowskim kibicom w szerszym wymiarze prezentował się w sezonie ligowym 2011/2012, kiedy to z AZS-em wywalczył Puchar Challenge. Nie był to jedyny sukces 26-letniego atakującego w seniorskiej siatkówce, wcześniej Kamiński wraz z Jastrzębskim Węglem (2006/2007) sięgał bo srebro rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy.

Według informacji Strefy Siatkówki Michał Kamiński z częstochowskim AZS-em związał się rocznym kontraktem. To pierwszy z transferów klubu spod Jasnej Góry, dotychczas z Częstochowy napływały raczej informacje dotyczące zawodników odchodzących z AZS-u.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved