Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rosyjskie pary zdominowały Anapa Open

Rosyjskie pary zdominowały Anapa Open

fot. archiwum

Dwie rosyjskie pary zwyciężyły, a dwie stanęły na najniższych stopniach podium w turnieju FIVB Beach Volleyball Open w Anapie. Wśród siatkarzy najlepsi okazali się Siemienow/Koszkariew. Wśród kobiet triumfowały Ukołowa/Chomiakowa.

W rozgrywkach męskich triumfowała turniejowa „jedynka”. Rosjanie Siemienow/Koszkariew dopiero w starciu trzeciej rundy z brazylijskim duetem Thiago/Brandão stracili seta, drugiego urwali im w finale Niemcy. Druga finałowa para przed dotarciem do ostatniego spotkania przegrała jeden pojedynek w grupie – grając przeciwko Rosjanom Pastuchow/Krasilnikow. Niemiecki zespół Flüggen/Walkenhorst miał jednak okazję do rewanżu i w spotkaniu półfinałowym pokonał rywali w dwóch setach, dzięki większej konsekwencji w działaniu. Zwycięzcy zawodów w spotkaniach 1/2 finału spotkali się z innym niemieckim duetem Dittelbach/Koreng. Ci jednak zupełnie nie mogli poradzić sobie ze świetnie grającymi gospodarzami i ulegli im w dwóch szybkich odsłonach.

Do pojedynku o brązowe krążki turnieju w Anapie para Dittelbach/Koreng w ogóle nie podeszła ze względu na problemy zdrowotne, zatem dość szybko jasne stało się, że na najniższym stopniu podium staną Pastuchow/Krasilnikow. Finał dostarczył ogrom emocji. Oba duety stworzyły widowisko na najwyższym, światowym poziomie, zawzięcie walcząc o wygraną. O niej zdecydowały dosłownie detale i stalowe nerwy, które przemówiły na korzyść Rosjan.

Finał:
Siemienow/Koszkariew – Flüggen/Walkenhorst 2:1
(25:23, 24:26, 15:13)
Mecz o 3. miejsce:
Dittelbach/Koreng – Pastuchow/Krasilnikow 0:2
(forfeit team A)
Półfinały:
Flüggen/Walkenhorst – Pastuchow-Krasilnikow 2:0
(21:19, 21:17)
Siemienow/Koszkariew – Dittelbach/Koreng 2:0
(21:12, 21:14)
 

Wśród kobiet również najlepsza okazała para rozstawiona w turnieju z numerem jeden. Ukołowa i Chomiakowa straciły w całych zawodach dwa sety. Pierwszego otwierającego cały ich udział w Anapa Open Rosjanki przegrały niespodziewanie, walcząc z Baburina/Mulenko w grupie. Drugi padł łupem Amerykanek w półfinale. W pozostałych spotkaniach gospodynie rozgrywek wygrywały już pewnie. W półfinale, w którym po drugiej stronie siatki stały Hughes/Nielsen, gra im się trochę nie układała, amerykańska dwójka naciskała, jednak po wygranej w drugiej odsłonie Rosjanki złapały swój rytm i w tie-breaku wygrały już z dużą przewagą. Drugi półfinałowy pojedynek to dwie bardzo wyrównane i podobne partie. Prokopiewa i Popowa, gdyby potrafiły utrzymać swoją dobrą dyspozycję przez kilka akcji, mogłyby w tym pojedynku triumfować. Ich dobra gra jednak falowała, co wykorzystały Niemki Mersmann/Schneider.

W spotkaniu o trzecią pozycję w turnieju para Prokopiewa/Popowa pokazała już całą gamę swoich możliwości. Amerykanki tylko przez krótki czas prowadziły wyrównaną grę. Mocne zagrywki i skuteczne kontry gospodyń pozwoliły sięgnąć rosyjskiej parze po brąz. Finał również był jednostronnym widowiskiem. Ataki trochę już zmęczonych Niemek były raz po raz podbijane przez Ukołową i Chomiakową, które nie marnowały okazji i punktowały rywalki swoimi skutecznymi uderzeniami, również z pola zagrywki. Do tego doszło kilka akcji na siatce – w bloku, rozegranych na korzyść pary z Rosji, która stanęła na najwyższym stopniu podium i zainkasowała główną nagrodę w turnieju – 11 tysięcy dolarów.

Finał:
Ukołowa/Chomiakowa – Mersmann/Schneider 2:0
(21:10, 21:14)
Mecz o 3. miejsce:
Hughes/Nielsen – Prokopiewa/Popowa 0:2
(16:21, 12:21)
Półfinały:
Prokopiewa/Popowa – Mersmann/Schneider 0:2
(19:21, 19:21)
Ukołowa/Chomiakowa – Hughes/Nielsen 2:1
(21:23, 21:19, 15:6)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved