Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Paulina Bałdyga: Apetyty na medal rosną

Paulina Bałdyga: Apetyty na medal rosną

fot. Joanna Pacak

Reprezentacja Polski kadetek bardzo dobrze zaczęła MŚ. Nasze dziewczyny mają już na koncie dwa zwycięstwa, a dzisiaj spotkają się z zespołem z Argentyny. O tym, co dzieje się w Tajlandii, opowiedziała Strefie Siatkówki Paulina Bałdyga.

MŚ zaczęłyście od dwóch zwycięstw i to z silnymi przeciwniczkami. Co było kluczem do tych sukcesów?

Paulina Bałdyga:Oba zespoły miałyśmy bardzo dobrze rozpracowane taktycznie. Wiedziałyśmy, co grają i co my mamy zagrać, aby je pokonać. Mecz z reprezentacją Grecji, mimo że wygrany, nie do końca wyszedł nam tak, jak chciałyśmy. Było to pierwsze spotkanie i wyszłyśmy na nie trochę zestresowane. Do meczu z Chinkami podeszłyśmy mocno skoncentrowane i zdeterminowane. Dokładnie wiedziałyśmy, co grają w konkretnych ustawieniach. Ich silną stroną jest środek, ale dzięki naszej dobrej zagrywce uniemożliwiłyśmy im wyprowadzenie akcji pierwszym tempem, co przyniosło oczekiwany efekt, czyli wygranie całego spotkania.

Zdecydowanie bardziej wyrównane było spotkanie z Greczynkami. Czym zaskoczyły was koleżanki z Półwyspu Bałkańskiego?– Dziewczyny z Grecji zagrały bardzo dobry mecz, świetnie zagrywały, a my miałyśmy problemy z przyjęciem. Grały bardzo odważnie, a nam gra się nie kleiła. Mimo to potrafiłyśmy wygrać, z czego jestem bardzo zadowolona.

Już dzisiaj rozegracie spotkanie z reprezentacją Argentyny. Co wiecie o tej drużynie?

– Gra zespołu z Argentyny w 90 procentach opiera się na skrzydłach i jest bardzo prosta. Dziewczyny grają bardzo sporadycznie środkami. My mamy bardzo dobry blok, więc jeśli dobrze będziemy zagrywać, to na siatce powinno być nam dużo łatwiej. Wszyscy jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni i skoncentrowani, gdyż wiemy, że z takimi zespołami gra nam się najciężej.

Reprezentacja Polski kadetek już od 12 lat nie stawała na podium MŚ. Czy w tym roku się to zmieni? Jak oceniasz szanse swojej drużyny na zdobycie medalu?

– Mam nadzieję, że tak. Apetyty na medal rosną, ale my skupimy się na bieżących meczach i chcemy krok po kroku wygrywać kolejne spotkania, jeśli wystarczy nam sił i w każdym meczu zachowamy zimną głowę, to powinno być bardzo dobrze.

Droga do Tajlandii była dla was długa i męcząca, a w kraju tym panują zupełnie inne warunki. Ciężko wam było się zaaklimatyzować?

– Pierwsze 3 dni były najgorsze, ale już się zaaklimatyzowałyśmy i wszystko jest w porządku. Wiadomo, że jest tu bardzo gorąco i wilgotno, ale wszystkie zespoły mają tak samo, więc nie jest to aspekt, który będzie odgrywał tu jakąś znaczącą rolę. Sala jest klimatyzowana, a warunki w hotelu bardzo dobre, więc nie mamy na co narzekać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved