Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ kadetek: Coraz mniej niepokonanych zespołów

MŚ kadetek: Coraz mniej niepokonanych zespołów

fot. CEV

W trzecim dniu mistrzostw świata trzecie zwycięstwo odniosły Polki, Peruwianki i Serbki. Niespodzianką dzisiejszych zmagań była porażka Brazylijek z Amerykankami. W końcu przełamały się Włoszki, które tym razem ograły Meksykanki.

 

Grupa AKolejną porażkę na mistrzostwach świata poniosły Egipcjanki. Tym razem siatkarki z Afryki nie sprostały rówieśniczkom z Portoryko. Zawodniczki z Karaibów od początku do końca meczu kontrolowały boiskowe wydarzenia, a ich rywalki jedynie w drugiej i trzeciej partii próbowały nawiązać wyrównaną walkę, ale stać było je tylko na przekroczenie bariery 20 oczek. Wprawdzie Egipcjanki po raz kolejny popełniły mniej błędów od przeciwniczek, a także zaprezentowały się lepiej od nich w bloku, ale jednak ich słaby atak zaważył na końcowym wyniku. W portorykańskich szeregach prym wiodła Patricia Montero, która zapisała na swoim koncie 21 punktów. Natomiast wśród siatkarek z Afryki wyróżniła się Sarah Hanafy. Zdobyła ona 12 oczek.

Pierwszej porażki w turnieju doznały gospodynie, które dziś stosunkowo gładko uległy Serbkom. Tajki jedynie w drugim secie miały szansę na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść, lecz ostatecznie padła ona łupem Europejek. W pozostałych dwóch odsłonach Azjatki nie miały nic do powiedzenia. W trzeciej partii zostały wręcz rozgromione, bowiem wywalczyły zaledwie 12 oczek. Serbki osiągnęły minimalną przewagę nad przeciwniczkami w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła. Na uwagę zasługuje fakt, iż w całym spotkaniu popełniły zaledwie 16 błędów. W ich szeregach wyróżniła się Sara Lozo, która zgromadziła na swoim koncie 11 punktów. Wśród gospodyń tyle samo oczek zdobyła Patcharaporn Sittisad.

Egipt – Portoryko 0:3
(16:25, 20:25, 21:25)

Tajlandia – Serbia 0:3
(17:25, 22:25, 12:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy A mistrzostw świata kadetek

Grupa B

Chinki szybko zrehabilitowały się za wczorajszą porażkę z Polkami, ponieważ dziś bez większych problemów uporały się z Greczynkami. Pojedynek mogły nawet rozstrzygnąć na swoją korzyść 3:0, ale po dwóch pewnie wygranych odsłonach wyraźnie się rozluźniły, przez co przegrały trzeciego seta i dopiero w kolejnej części meczu przypieczętowały końcowy sukces. O faktycznej różnicy klas między oboma zespołami świadczyły partie, w których Azjatki zwyciężały do 7 i 10. Szczególna dominacja Chinek uwidoczniła się w ataku oraz w bloku. W zwycięskiej ekipie pierwsze skrzypce grała Mingyuan Hu, która zgromadziła 19 oczek. Z kolei wśród Greczynek najlepiej punktującymi zawodniczkami były Anthi Vasilantonaki oraz Alexandra Psoma. Obie siatkarki zdobyły po 13 oczek.

Trzeci triumf w trzecim meczu odniosły biało-czerwone. Dziś podopieczne trenera Kosatki wykazały wyższość nad Argentynkami, choć dopiero po tie-breaku. Polskie kadetki miały szansę wygrać nawet 3:0, bowiem zarówno w drugim, jak i w trzecim secie wysoko prowadziły, ale na ich finiszu lepsze okazywały się rywalki, które objęły prowadzenie 2:1. Dopiero widmo porażki, które zajrzało w oczy naszych reprezentantek, sprawiło, że ostro wzięły się do pracy i w kolejnych partiach przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na uwagę zasługuje świetna gra biało-czerwonych w tym meczu blokiem. Tym elementem zdobyły bowiem aż 24 oczka. Tym razem najskuteczniejsza w polskich szeregach okazała się Magdalena Damaske, która zdobyła 20 punktów. Wśród siatkarek z Ameryki Południowej tyle samo oczek wywalczyła Elina Rodriguez.

Chiny – Grecja 3:1
(25:7, 25:16, 19:25, 25:10)

Polska – Argentyna 3:2
(25:23, 23:25, 24:26, 25:14, 15:12)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B mistrzostw świata kadetek

Grupa C

Sporą niespodziankę sprawiły Amerykanki, które dziś ograły bez straty seta rówieśniczki z Brazylii. Dla siatkarek z USA było to pierwsze zwycięstwo na mistrzostwach świata. Z kolei dla zawodniczek z Kraju Kawy – pierwsza porażka. Stosunkowo zacięta batalia toczyła się tylko w trzeciej odsłonie, w której Brazylijkom udało się przekroczyć barierę 20 oczek. W pozostałych dwóch partiach dominacja ich rywalek nie podlegała dyskusji. W całym spotkaniu zawodniczki z USA popełniły jedynie 12 błędów, a tyle samo punktów zdobyły blokiem. Do sukcesu poprowadziła je Tiata Sambray. Zgromadziła ona na swoim koncie 14 punktów. W przegranej ekipie 9 oczek zgromadziła Gabriela da Silva Candido.

Emocji zabrakło w konfrontacji Algierek z Dominikankami. W każdym z trzech setów inicjatywa leżała po stronie Dominikanek. Od początku do końca meczu kontrolowały one wydarzenia na boisku, a o różnicy klas między oboma drużynami świadczy fakt, że zawodniczki z Afryki w całym spotkaniu zdobyły jedynie 34 punkty, z czego 13 po błędach przeciwniczek. Algierki żadnego punktu nie zdobyły w polu serwisowym, ale największa przepaść od rywalek dzieliła je w ataku. Żadna z zawodniczek afrykańskiej drużyny nie zdobyła więcej niż sześć oczek. Natomiast w szeregach zwycięskiej ekipy wyróżniła się Elizabeth Martinez, która wywalczyła 14 punktów.

Brazylia – USA 0:3
(17:25, 15:25, 21:25)

Dominikana – Algieria 3:0
(25:10, 25:14, 25:10)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy C mistrzostw świata kadetek

Grupa D

W końcu przełamały się wicemistrzynie Europy, które dopiero w trzecim meczu odniosły pierwsze zwycięstwo na czempionacie globu. Dziś reprezentantki Italii wykazały wyższość nad Meksykankami. Mecz był jednostronnym widowiskiem, bowiem Europejki punktowały raz po raz, a ich rywalki nie miały ani siatkarskich argumentów, ani umiejętności, aby nawiązać wyrównaną walkę. Wprawdzie oba zespoły nie popełniły zbyt dużej ilości błędów, ale przewaga wicemistrzyń Europy widoczna była przede wszystkim w ataku, w którym zdobyły o 23 oczka więcej od rywalek. We włoskiej ekipie prym dziś wiodły Sara Bonifacio i Giulia Angelina, które zgromadziły na swoim koncie po 14 punktów. Dla Meksykanek 7 oczek wywalczyła Ana Valle.

Wciąż niepokonane pozostają Peruwianki, które dziś odprawiły z kwitkiem rówieśniczki z Tajwanu, choć tym razem wygrana nie przyszła im łatwo. Po trzech setach przegrywały nawet z azjatyckimi rywalkami 1:2, ale Tajwanki nie potrafiły postawić przysłowiowej kropki nad „i”. Wykorzystały to Peruwianki, które najpierw doprowadziły do tie-braka, a następnie go wygrały. W większości elementów siatkarskiego rzemiosła obie ekipy zaprezentowały się na podobnym poziomie, jedynie w bloku uwidoczniła się przewaga zwycięskiego zespołu. Choć w tajwańskich szeregach dwoiła i troiła się Ya Tzu Chen, która zdobyła 25 punktów, to i tak nie wystarczyło to do sukcesu. Dla Peruwianek o oczko więcej wywalczyła Angela Leyva.

Włochy – Meksyk 3:0
(25:15, 25:12, 25:17)

Peru – Tajwan 3:2
(23:25, 25:19, 25:27, 25:20, 15:9)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy D mistrzostw świata kadetek

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved