Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mateusz Chyl: Liczymy na poprawę poprzednich wyników

Mateusz Chyl: Liczymy na poprawę poprzednich wyników

fot. archiwum

W ramach 22. Letnich Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących swoje zmagania w rywalizacji siatkarzy plażowych rozpoczną dwie polskie pary. Podopiecznymi Mateusza Chyla w Sofii są duety Jacek Kalinowski/Artur Langos oraz Jacek Patoła/Jakub Kupczałojć.

Siatkówka niesłyszących w Polsce ma całkiem bogatą historię. W kraju rozgrywane są mistrzostwa Polski głuchych w siatkówce halowej oraz plażowej. Siatkarze plażowi reprezentowali nasz kraj już podczas poprzednich igrzysk olimpijskich głuchych, które odbywały się na Tajwanie. Rok temu reprezentanci Polski walczyli także w mistrzostwach świata rozgrywanych w tureckiej Alanyi. W obu imprezach nasze najlepsze pary zajmowały miejsca 9-16. – Chłopcy są bardzo dobrze przygotowani, więc wierzę w poprawę dotychczasowych najlepszych osiągnięć – mówi Mateusz Chyl, który mimo młodego wieku ma bogate doświadczenia w pracy z niesłyszącymi zawodnikami. Trenerem narodowej kadry Polski Chyl został w styczniu bieżącego roku, a od czterech lat pracuje w Warmingu Olsztyn, ekipie mistrza Polski głuchych z 2012 roku. W klubie z Olsztyna pod opieką Chyla znajdują się trzej olimpijczycy z Sofii (Kupczałojć, Kalinowski oraz Patoła). Ostatni z kadrowiczów, Artur Langos, jest reprezentantem Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych.

Przygotowania do igrzysk zaczęliśmy 26 kwietnia na obozie w Olsztynie. Potem na przełomie maja i czerwca zorganizowaliśmy konsultacje w Starych Jabłonkach, gdzie w dniach 12-21 lipca odbył się też ostatni obóz – opowiada szkoleniowiec. – Siatkarze wykonali kawał dobrej roboty i poczynili zauważalne postępy – przyznaje Chyl. Trener naszej kadry doskonale posługuje się językiem migowym, więc nie ma problemu z dotarciem do swoich podopiecznych. – Oprócz jakichś wskazówek „na gorąco” nagrywamy sobie także dużo materiałów na kamerę. Wieczorem wspólnie analizujemy wideo i wyciągamy wnioski z popełnianych przez zawodników błędów – zakończył trener.

*Autorem tekstu jest Michał Błaszczak (beachvolleyball.pl) 

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved