Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

AME: Polacy podzielili między siebie najcenniejsze medale

fot. archiwum

Dwie polskie pary zdominowały męski turniej akademickich mistrzostw Europy. W finale imprezy spotkali się Damian Wojtasik i Jarosław Lech oraz Sebastian Sobczak i Michał Makowski. Akademickimi mistrzami Europy zostali ci pierwsi.

Damian Wojtasik i Jarosław Lech w dzisiejszym spotkaniu półfinałowym pokonali duet z Norwegii Retterholt/Solhaug. Rywale, jak w większości wcześniejszych pojedynków, nie mieli za wiele do powiedzenia. Doświadczeni na światowych boiskach Polacy rozdawali karty od początku do końca. W obu setach ważną rolę odegrała zagrywka reprezentantów Uniwersytetu Łódzkiego. W dodatku nie raz przeciwnicy sami oddawali punkty, myląc się w ataku. Ani przez chwilę pozycja Polaków nie była zagrożona.

Trochę inaczej było w półfinałowym starciu Makowskiego i Sobczaka. Polski duet, który walczy w Porto również w barwach Uniwersytetu Łódzkiego, choć w pierwszej odsłonie nie miał problemów z pokonaniem rywali z Niemiec, tak w drugiej zwłaszcza w końcówce napotkał mocny opór z ich strony. Polacy mieli już w górze piłkę meczową przy stanie 20:18, jednak przeciwnicy wyrównali stan seta i walczyli przez długi czas. Opanowane nerwy i świetna akcja w bloku po stronie naszych reprezentantów sprawiła, że cały mecz padł ich łupem.

W finale polskie pary rozegrały ciekawe widowisko. Dobrze znające się duety prezentowały się bardzo dobrze, bawiąc się przy tym siatkówką plażową. Lepsi okazali się grający jeszcze niedawno w mistrzostwach świata Damian Wojtasik i Jarosław Lech, którzy zakończyli starcie w trzech setach. Lepiej cały pojedynek rozpoczęli jednak Makowski i Sobczak, którzy dzięki dobrym blokom odskoczyli na kilka punktów i wygrali pierwszą odsłonę.Wojtasik/Lech – Retterholt/Solhaug 2:0
(21:11, 21:14)
Makowski/Sobczak – Muller/Hinrichsen 2:0
(21:13, 29:27)

Makowski/Sobczak – Wojtasik/Lech 1:2
(21:17, 19:21, 11:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved