Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Menegatti nie zagra już z Cicolari

Menegatti nie zagra już z Cicolari

fot. archiwum

Para Menegatti/Cicolari przeszła do historii. Włoszki nie zagrają już razem, a włoska federacja FIPAV za rozpad duetu obarcza Menegatti. Piąta na ostatnich mistrzostwach świata para miała duże szanse na złoto w zbliżającym się czempionacie Europy.

Tymczasem dzięki staraniom włoskiej federacji Greta Cicolari zagra w ME z nową partnerką – młodą Silvią Constantini. Już w ostatnim turnieju Grand Slam w Long Beach Marta Menegatti wystąpiła z Victorią Orsi Toth, która w tym sezonie rozegrała już dwa turnieje – w Argentynie i Brazylii, ale w parze z Cicolari. Orsi Toth to wicemistrzyni świata juniorek, a srebro na tej imprezie wywalczyła w 2010 roku, grając właśnie z Menegatti – to był ich pierwszy wspólny występ.

Chcę określić raz na zawsze moje stanowisko co do sytuacji, jaka powstała w ostatnim czasie. Nie ma bowiem już żadnych możliwości do dalszej pracy z Gretą. Nasz cykl jest zakończony, więc nie zamierzamy już dłużej wspólnie grać. Ostatnio wiele par zostało podzielonych i nie rozumiem, skąd ta cała kontrowersja, skoro poinformowałam o tym Gretę i federację – powiedziała Marta Menegatti. Dla FIPAV to ona ma być odpowiedzialna za rozpad pary i przez to została usunięta z listy zatwierdzonych przez federację sportowców i najprawdopodobniej nie będzie już należała do kadry narodowej Włoch.

Para Menegatti/Cicolari to w ostatnim czasie jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza włoska para. Choćby piąte miejsce w niedawno zakończonych mistrzostwach świata, piata lokata w igrzyskach olimpijskich w Londynie, kilkanaście zdobytych miejsc na podium światowych turniejów – to dorobek Włoszek, które z bardzo niewielkimi przerwami grały ze sobą od 2009 roku.

Więcej w serwisie volleyball.itźródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved