Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kornelia Moskwa: Byłyśmy bardzo dobrze przygotowane taktycznie

Kornelia Moskwa: Byłyśmy bardzo dobrze przygotowane taktycznie

fot. FIVB

- Wyszłyśmy na ten mecz bardzo skoncentrowane, w tym należy upatrywać przyczyn naszego zwycięstwa. Chinki chyba czuły się zbyt pewnie - mówiła po wygranym meczu w mistrzostwach świata kadetek środkowa polskiego zespołu, Kornelia Moskwa.

Reprezentacja Polski kadetek w swoim drugim meczu na mistrzostwach świata w Tajlandii pokonała uważaną za jednego z faworytów turnieju reprezentacje Chin. Po meczu wśród biało-czerwonych i sztabu szkoleniowego zapanowała ogromna radość. – Bardzo się cieszę, że wygrałyśmy, bo obawiałyśmy się przed tym meczem Chinek. Udało nam się jednak wygrać. Byłyśmy do tego spotkania bardzo dobrze przygotowane pod względem taktycznym, trenerzy świetnie nam wszystko wytłumaczyli, zespół chiński był przez nas całkowicie rozpracowany. Wiedziałyśmy, jak grają, większość piłek rozgrywały tak, jak się spodziewaliśmy, na środek siatki, i to pomogło nam wygrać – przyznała po meczu szczęśliwa Kornelia Moskwa.

Wyszłyśmy na ten mecz bardzo skoncentrowane, w tym należy upatrywać przyczyn naszego zwycięstwa. Chinki chyba czuły się zbyt pewnie. W mistrzostwach Azji wygrały z Japonkami, myślały, że są dużo lepsze, a tu w pierwszym meczu spotkała je niespodzianka. Być może miały tez słabszy dzień – zastanawia się nad przyczynami porażek chińskiego zespołu polska środkowa, która wraz z Małgorzatą Śmieszek i Weroniką Fojucik miała za zadanie zatrzymać blokiem środkowe rywalek. – Było bardzo trudno, szczególnie na początku, jednak w końcu udało się nam złapać je blokiem – przyznaje Kornelia Moskwa. Lekki kryzys dopadł Polki jednak w trzecim secie. – Wynikało to chyba z braku koncentracji w naszym zespole. Popełniałyśmy dużo niewymuszonych błędów własnych, na szczęście udało się nam w czwartym secie wrócić do swojej gry – dodaje Moskwa.

Zaraz po powrocie do hotelu Polki były już jednak myślami przy kolejnych spotkaniach. – Następny mecz gramy z Argentyną. Na pewno będziemy mogły grać bardziej odważnie. To zwycięstwo dodało nam pewności siebie, będziemy musiały jednak nadal być maksymalnie skoncentrowane – mówi reprezentantka Polski. – Argentyna nas dziś zaskoczyła, wygrywając 3:0 z Japonią. Spodziewałyśmy się, że będzie to najsłabsza drużyna w naszej grupie, a okazuje się, że wcale tak nie jest. Wygrywając z dobrymi Japonkami, pokazały, że sporo potrafią – dodała Kornelia Moskwa.Jej zdaniem trenerzy na pewno znów przygotują zespół perfekcyjnie pod względem taktycznym. – Z pewnością ułatwiłaby nam grę nasza dobra zagrywka, która mogłaby odrzucić je od siatki. Myślę, że na siatce to już my jesteśmy dużo lepsze, mamy dobry blok, to powinno wystarczyć – uważa polska środkowa. Mecz z Argentyną w niedzielę o g. 13:00 (18:00 czasu miejscowego).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved