Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Górski: Stawiamy na młodzież

Bartosz Górski: Stawiamy na młodzież

fot. Łukasz Kardynał / sportsphotos.eu

19 sierpnia siatkarze Asseco Resovii Rzeszów rozpoczną przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Andrzej Kowal będzie miał do dyspozycji tylko kilku zawodników, ale wiceprezes klubu jest przekonany, że nie wpłynie to negatywnie na formę zespołu.

Bartosz Górski przypomniał, że przed sezonem 2012/2013 w początkowej fazie przygotowań również większość zawodników uczestniczyła w sezonie reprezentacyjnym. – Oczywiście, liczyliśmy się z tym, że tak właśnie będą wyglądały przygotowania, ale jestem spokojny o to, że sztab trenerski, który będzie pracował w takim samym składzie, jak w poprzednim sezonie, poradzi sobie z tą sytuacją, czego dowodem są tytuły.

Duże nadzieje są pokładane w Peterze Veresie, który będzie uczestniczył w przygotowaniach zespołu od samego początku. – Od samego początku, czyli od 19 sierpnia rozpocznie z trenerem Andrzejem Kowalem i kolegami cały cykl przygotowań. Peter, o którego walczyliśmy przez wiele lat, dopiero w tym roku uznał, że będziemy razem grali o wysokie cele, jakie postawiliśmy przed sobą na ten sezon – przyznał wiceprezes klubu.

Resovia do nowego sezonu będzie trenować tylko na własnych obiektach. Klub zamierza włączyć w przygotowania pierwszej drużyny także zawodników z Młodej Ligi. – Stawiamy na młodzież, chcemy, aby w najbliższych latach pierwsi zawodnicy, którzy objęci są naszym systemem szkolenia i sięgają po sukcesy na arenie ogólnopolskiej, wchodzili do dwunastki meczowej pierwszej drużyny – zapowiedział Bartosz Górski.Z uwagi na mistrzostwa Europy w tym roku w Rzeszowie nie odbędzie się Memoriał Jana Strzelczyka. – Chcielibyśmy, aby memoriał miał mocną obsadę i odprawę, aby zawody odbywały się na wysokim poziomie. Z wiadomych względów nie możemy tego w tym roku zapewnić, stąd decyzja, aby przygotować się we własnym gronie, przy udziale młodych siatkarzy, bez turnieju Strzelczyka – zakończył wiceprezes.

*Rozmawiał Marek Bluj
Więcej w serwisie nowiny24.pl

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved