Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Kielcach domykają ekipę Effectora

W Kielcach domykają ekipę Effectora

fot. archiwum

Effector Kielce przedstawił nowych zawodników. Będzie to atakujący - Sławomir Jungiewicz, który powraca po pewnym czasie rozbratu z siatkówką oraz Amerykanin Dennis Donovan Nelson. Umowę z kieleckim zespołem przedłużył też grający na pozycji libero Bartosz Sufa.

Bartek to solidny zawodnik i zdecydowaliśmy się przedłużyć z nim umowę o kolejny rok. Tym samym pozycja libero w naszym zespole jest już obsadzona – ocenił zawodnika prezes klubu Jacek Sęk. Sufa broni barw kieleckiej drużyny od września 2012 roku. Wcześniej grał w Jastrzębskim Węglu. – Chciałem zostać w Kielcach i cieszę się, że to się udało. W minionym sezonie trapiły mnie trochę kontuzje, ale teraz nie ma już po nich śladu – powiedział sam zawodnik.

Effector pozyskał natomiast nowego-starego gracza na pozycji atakującego. Prezes Sęk namówił bowiem do powrotu do siatkówki Sławomira Jungiewicza, który zrezygnował z gry w kwietniu 2012 roku w Farcie Kielce, gdy trenerem był Grzegorz Wagner. Zawodnik przestał pojawiać się na treningach drużyny, a zarząd klubu zerwał z nim po jakimś czasie umowę. Teraz wychowanek Czarnych Połaniec, którym w 2012 roku bardzo poważnie interesowała się Asseco Resovia Rzeszów, postanowił jednak wrócić do gry, choć już przed rozpoczęciem minionego sezonu trener Dariusz Daszkiewicz namawiał go do powrotu. – Przez rok kompletnie nie zajmowałem się siatkówką. Teraz wracam i mam nadzieję, że w ciągu kilku miesięcy uda mi się odbudować formę, bo na pewno ten rok przerwy w treningach zrobił swoje – powiedział 24-letni Jungiewicz, którego kibice pamiętają z bardzo dobrej gry na pozycji atakującego w pierwszym sezonie gry w PlusLidze Farta Kielce. – Cieszę się, że udało się namówić Sławka na powrót do siatkówki. Podpisaliśmy z nim trzyletnią umowę i wiążemy z nim duże nadzieje – dodał prezes Sęk.

Ponadto w ekipie Effectora znalazł się Amerykanin Dennis Donovan Nelson.Do tej pory Nelson grał w zespołach uniwersyteckich w USA, i choć widzieliśmy go tylko na filmach, to zrobił na nas bardzo dobre wrażenie, przede wszystkim jeśli chodzi o motorykę. Mam nadzieję, że będzie to objawienie PlusLigi w tym sezonie – zdradził Jacek Sęk. Nelson po raz pierwszy jest w Polsce i w Europie i wierzy, że w Effectorze stanie się zawodnikiem wysokiej klasy. – W USA grałem w trzech uniwersyteckich drużynach, ale chciałem trafić do mocnej ligi i do mocnej drużyny. Myślę, że właśnie do takiej drużyny trafiłem – ocenił z uśmiechem Nelson.źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved