Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Open w Andrychowie po pierwszym dniu

Plaża Open w Andrychowie po pierwszym dniu

fot. archiwum

Pierwszy dzień turnieju w Andrychowie przebiegał pod dyktando siatkarzy, którzy rozegrali eliminacje do turnieju głównego rozpoczynającego się w sobotę. Zmaganiom towarzyszyły wysokie temperatury, które zamieniły Plac Mickiewicza w prawdziwą plażę.

Rywalizacja mężczyzn trwała od godziny 10 do 17, a więc około siedmiu godzin. Po wielu stojących na wysokim poziomie spotkaniach, do turnieju głównego awansowały następujące pary: Płecha/Oleksy, Pawlik/Ostrowski, Ćwiertnia/Stach, Parysz/Kolonko, Zaczek/Dziadoń, Jarzyna/Maryon, Tkaczyk/Parcej, Fogel/Szewczyk, Łabuz/Kazik oraz Cyran/Fijak. Wymienione pary dołączą do czekających na nie ośmiu par, wśród których znajdziemy takich siatkarzy jak Robert Szczerbaniuk (były reprezentant Polski, mistrz Polski), Michał Matyja (mistrz świata w siatkówce na śniegu), Marcin Brzeziński (najaktywniejszy uczestnik tegorocznej edycji Plaża Open) czy Artur Baca (zwycięzca razem z Kamilem Kwasowskim turniejów w Cieszynie oraz w Chorzowie).

Około godziny trzynastej nastąpiło oficjalne rozpoczęcie turnieju w Andrychowie, którego dokonał burmistrz Andrychowa, Tomasz Żak, w towarzystwie między innymi pani Agnieszki Gasparskiej – Kierownik Wydziału Turystyki, Sportu i Kultury. Oprócz rywalizacji czysto sportowej, nie mogło zabraknąć czasu na konkursy organizowane we współpracy ze sponsorami. Odbyły się doskonale znane kibicom: zagrywka do celu z Cewe Fotoksiążką oraz Dzika Bomba – w tym konkursie nagrody ufundowała Fortuna Zakłady Online, główny sponsor całego cyklu Plaża Open. Oprócz tego kibice mogli wziąć udział w torze przeszkód z ABS Bankiem Spółdzielczym w Andrychowie. Rywalizacja, w której bój o zwycięstwo stoczyły trzyosobowe zespoły była tym trudniejsza, że zawodnicy oraz zawodniczki byli ze sobą związani liną. Zabawy było co niemiara, ostatecznie konkurs wygrali trzej siatkarze uczestniczący w eliminacjach do turnieju głównego. – Bardzo podobał mi się konkurs zagrywki do celu organizowany razem z firmą Cewe, nagroda jest bardzo atrakcyjna, a rywalizacja z kolegami z boiska przyniosła mi wiele radości – powiedział Bartosz Oleksy, zwycięzca konkursu.

Już jutro czekają nas starcia w ramach turnieju głównego, zarówno u mężczyzn jak i kobiet. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 9, jako pierwsze na boiskach pojawią się panie, a około 11:30 dołączą do nich panowie. Już teraz zapraszamy jutro na Plac Mickiewicza w Andrychowie.*Autor: Piotr Bąk

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved