Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ireneusz Kłos: Dajmy czas tej reprezentacji

Ireneusz Kłos: Dajmy czas tej reprezentacji

fot. archiwum

Reprezentacja Polski kobiet w 2003 i 2005 roku zdobyła złoto mistrzostw Europy. Obecnie nie odnosi sukcesów, ale Piotr Makowski z pewnością będzie dążył do tego, aby "złotka" znów błyszczały. Ireneusz Kłos apeluje, by dać trenerowi i jego podopiecznym czas.

W obecnej reprezentacji dominują młode siatkarki, które jeszcze muszą zdobyć doświadczenie i ogranie na arenie międzynarodowej. Ireneusz Kłos przyznaje, że należy szukać następczyń takich gwiazd jak Małgorzata Glinka czy Dorota Świeniewicz, ale bez zbytniego pośpiechu. – Nie stanie się to jednak od razu. Dajmy czas tej reprezentacji, nie można cały czas napierać, bo to nie pomaga! – apeluje na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Już za kilka dni polskie siatkarki rozpoczną udział w pierwszym turnieju z cyklu World Grand Prix. Przed nim rozegrają jeszcze dwa mecze towarzyskie z Niemkami, a za sobą mają sparing ze Szwajcarią. Były asystent Andrzeja Niemczyka uważa, że trzy spotkania towarzyskie to zbyt mało, aby ocenić możliwości kadry. – Trzy mecze towarzyskie przed imprezą to stanowczo za mało. Pamiętam, że w czasach gdy byłem trenerem u boku Andrzeja Niemczyka, przed Grand Prix reprezentacja rozgrywała co najmniej osiem, a czasami więcej spotkań towarzyskich. Dzięki temu było wiadomo, czego brakuje zespołowi, żeby na Grand Prix grać już optymalną siatkówkę – wyjaśnił.

Ireneusz Kłos dodał także, że przed trenerem Makowskim stoi trudne zadanie, gdyż ciężko jest przygotować dobrze zespół na dwie ważne imprezy. Zaraz po turnieju finałowym WGP rozpoczną się bowiem mistrzostwa Europy. – Na miejscu trenera Makowskiego podczas Grand Prix przygotowałbym zespół pod mistrzostwa Europy, korzystając z możliwości grania z najlepszymi drużynami – zakończył.*Więcej w serwisie przegladsportowy.pl
Rozmawiała Agata Ozimek

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved