Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Niepewna sytuacja STS-u Sandecja Nowy Sącz

II liga K: Niepewna sytuacja STS-u Sandecja Nowy Sącz

fot. archiwum

Zespół STS-u Sandecja Nowy Sącz ma zagrać w sezonie 2013/2014 w 4. grupie II ligi kobiet. Nie wiadomo jednak, czy przystąpi do rozgrywek z uwagi na problemy finansowe. Nie wiadomo również, kto obejmie stanowisko szkoleniowca.

Problemy finansowe zespołu rozpoczęły się już w minionym sezonie. Obecnie włodarze klubu walczą, aby pozyskać kwotę potrzebną do spłacenia długów oraz utrzymania drużyny w nadchodzącym roku. – Nie wyobrażam sobie wycofania drużyny z rozgrywek. Nie po to zespół tak zaciekle walczył o zachowanie II ligi, by teraz spuścić głowę i ze smutkiem ją opuścić. Tak się nie może stać. Do końca roku potrzeba 50 tys. zł. Warto dodać, że w porównaniu do poprzedniego sezonu otrzymaliśmy 23 tys. zł mniej dotacji z miasta. Dużo kosztowały nas sukcesy w kategoriach młodzieżowych. Każdy wyjazd na zawody centralne to były spore wydatki i teraz tych pieniędzy brakuje. Jednym słowem sukces jest fajny, ale sporo kosztuje – powiedział na łamach serwisu sądeczanin.info prezes Zygmunt Wójsik.

Nie wiadomo również, kto zostanie nowym trenerem STS-u. Z tej funkcji zrezygnował bowiem Łukasz Mężyk. Jego decyzja była potraktowana innymi zobowiązaniami zawodowymi związanymi z siatkówką młodzieżową w SKPS-ie Dunajec MPW. W roli nowego trenera widziany jest m.in. Tadeusz Wcześny czy Andrzej Potoniec.

Sandecja przygotowania do nowego sezonu rozpocznie w połowie sierpnia. Wtedy też pewnie rozstrzygnie się jej ostateczny skład. Na chwilę obecną wiadomo, że z zespołu odeszła Anna Postrożny, zaś Karolina Szczygieł, złota kadetka mistrzostw Europy, została wypożyczona do Pałacu Bydgoszcz.Na razie nie wiem, czy i kim będziemy uzupełniać skład – powiedział Zygmunt Wójsik. – Przed połową sierpnia odbędzie się zebranie zarządu, później spotkanie z siatkarkami, po którym będziemy wiedzieć, kto chce zostać, kto będzie grał w pierwszym zespole.

źródło: inf. własna, sadeczanin.info

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved