Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trwa przebudowa beniaminka z Krosna

I liga K: Trwa przebudowa beniaminka z Krosna

fot. archiwum

Mimo że Karpaty Krosno nie wywalczyły awansu do I ligi kobiet, to na skutek wycofania się kilku zespołów z tej klasy rozgrywkowej zagrają na zapleczu ORLEN Ligi. Obecnie trwa kompletowanie składu podkarpackiego beniaminka.

Karpaty Krosno w minionym sezonie dzielnie walczyły o awans do I ligi kobiet. W czwartej grupie uplasowały się na drugim miejscu, co dało im prawo gry w turnieju półfinałowym. W nim podopieczne Dominika Stanisławczyka w pokonanym polu pozostawiły Zawiszę Sulechów, AZS Politechnika Warszawska i PLKS Pszczyna. W turnieju finałowym najpierw wykazały wyższość nad SPS-em Politechnika Częstochowska, a następnie nie sprostały Developresowi Rzeszów. W decydującym o awansie meczu uległy 2:3 Zawiszy Sulechów, przez co ostatecznie uplasowały się na trzecim miejscu, które nie dawało promocji do wyższej klasy rozgrywkowej. Jednak na skutek wycofania się z niej między innymi Jedynki Aleksandrów Łódzki i Wieżycy Stężyca, zespół z Podkarpacia otrzymał propozycję gry w I lidze. – Nie wywalczyliśmy miejsca w I lidze w sportowy sposób, ale ze względu na to, że w turnieju finałowym II ligi zajęliśmy trzecie miejsce, zaproponowano nam możliwość gry w I lidze. Grzechem byłoby z niej nie skorzystać – skomentował działacz Karpat, Andrzej Hojnor.

W zespole pozostało siedem zawodniczek, które broniły barw Karpat w poprzednim sezonie. Są nimi: Katarzyna Nadziałek (rozgrywająca), Joanna Beda, Joanna Paluch, Barbara Mikosz (przyjmujące), Agnieszka Dziadosz (środkowa) oraz Ewelina Halasz i Iwona Grzegorczyk (atakujące). Do drużyny dołączyła młoda rozgrywająca Elżbieta Szymańska z V LO Rzeszów. W zespole znalazło się także miejsce dla Eweliny Mikołajewskiej, która ostatnio była zawodniczką Budowlanych Łódź. Na libero w Karpatach od nowego sezonu występowała będzie Paulina Czekajska. Siatkarka ta do krośnieńskiej ekipy przeszła z Szóstki Biłgoraj. Szeregi beniaminka I ligi zasiliła także Izabela Bałucka, która ostatnio broniła barw MOS-u Wieliczka. Obecnie działacze szukają jeszcze wzmocnień na przyjęcie i środek.

Drużyna prowadzona przez Dominika Stanisławczyka i Joannę Bednarczyk treningi przed nowymi rozgrywkami rozpocznie 5 sierpnia. Głównym celem beniaminka będzie utrzymanie się na zapleczu ORLEN Ligi. – Chcemy zająć jak najwyższe miejsce, choć nie ukrywam, że naszym głównym celem będzie utrzymanie się w lidze. Wydaje się, że cztery zespoły będą zdecydowanymi faworytami, ale siatkówka ma to do siebie, że czasami słabszy może pokonać silniejszego – skomentował Hojnor.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved